Հայաստանի շախմատի հավաքականը կմասնակցի նոյեմբերի 26-ից մինչև դեկտեմբերի 5-ը Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում անցկացվելիք աշխարհի թիմային առաջնությանը:
Շրջանային կարգով անցկացվելիք մրցաշարում հանդես կգան նաև Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Հոլանդիայի, Գերմանիայի, ԱՄՆ-ի, Չինաստանի, Եգիպտոսի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի հավաքականները: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Ավելացնենք, որ մեր թիմը մրցաշարին կներկայանա այսպիսի կազմով` Լևոն Արոնյան, Սերգեյ Մովսիսյան, Վլադիմիր Հակոբյան, Գաբրիել Սարգսյան, Տիգրան Լ. Պետրոսյան, մարզիչ` Արշակ Պետրոսյան:

The Armenian men’s national team will participate in the World Team Chess Championship in the Turkish city of Antalya between November 26 and December 5.
The national teams of Russia, Ukraine, the Netherlands, Germany, the U.S., China, Egypt, Turkey and Azerbaijan will also take part in the round-robin tournament.
Our team will play with the same composition as in Warsaw: Levon Aronian, Sergei Movsesian, Vladimir Akopian, Gabriel Sargissian, Tigran L. Petrosian, coach Arshak Petrosian, armchess.am said.