Հայտնի են ArmNet Awards 2013 մրցանակների հավակնորդները
Այսօր հայտնի են դարձել «ArmNet Awards 2013» մրցանակի հավակնորդները՝ ըստ յուրաքանչյուր անվանակարգի, որոնք ընտրվել են ArmNet 2013 մասնագիտական ժյուրիի կողմից:
Ըստ տարածած մամուլի հաղորդագրության, մրցույթին ներկայացված 400 մասնակիցներից 7 անվանակարգերում լավագույնի տիտղոսի համար կպայքարեն հետևյալ մասնակիցները.
Դիզայն և հարմարավետություն
http://reincarnation.am
http://imyerevan.com
http://www.reanimania.com
http://submag.co.uk
Նորարարություն
http://spottspot.com
https://www.truthly.me
http://360yerevan.com
http://www.cinpost.com
Տեխնիկական կատարում
https://crossroad.com
http://currency.am
http://cult.am
http://varwar.com
Բովանդակություն
http://kinetoon.com
http://doctors.am
http://litopedia.org
http://www.ysu.am
Տարվա առաջընթաց
http://eli.am
http://buy.am
Հասարակական ազդեցություն
http://civilnet.am
https://www.facebook.com/groups/543225539077027/vfacebook.com/groups/543225539077027/ http://achill.am
http://disability.am/
Orange-ի հատուկ մրցանակ լավագույն բջջային հավելվածի համար
Armenia Yellow Pages` play.google.com/store/apps/details?id=com.vavianlabs.spyur
Fortune Cup` play.google.com/store/apps/details?id=com.xtech.vtg.fortunecup
Arm Currency` itunes.apple.com/ng/app/arm-currency/id498948999
Yerevan Routes` https://play.google.com/store/apps/details?id=net.s_us.cityroutes
Լավագույն կայքերը կորոշվեն ժյուրիի՝ տեղացի և արտերկրից ժամանող անդամների համատեղ քննարկումների արդյունքում և կհայտարարվեն մրցանակաբաշխության արարողության ժամանակ, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 30-ին, «Էլիտ Պլազա» բիզնես կենտրոնում:
Հիշեցնենք, որ դեռևս շարունակվում է SMS քվեարկությունը, որի արդյունքներով կընտրվի «Ժողովրդական ընտրություն» անվանակարգում հաղթող կայքը: Բոլոր ցանկացողները կարող են քվեարկել իրենց նախընտրած կայքի համար՝ ուղարկելով SMS 1041 կարճ համարին և բովանդակության մասում նշելով նախընտրած մասնակից կայքի մասնակցության հատուկ համարը (1 SMS-ի գինը` 50 դրամ, ներառյալ ԱԱՀ): Մեկ կայքի օգտին յուրաքանչյուր բաժանորդ կարող է քվեարկել միայն մեկ անգամ, սակայն նույն բաժանորդը կարող է քվեարկել այնքան թվով կայքերի օգտին, որքան կցանկանա:
Մրցույթին մասնակցող սոցիալական ցանցերի անձնական էջերը և խմբերը «Ժողովրդական ընտրություն» անվանակարգում ներառված չեն և քվեարկությանը չեն մասնակցում:
ArmNet-ը կոչված է գնահատել տեխնոլոգիաների հանրայնացման հետ մեկտեղ` ինտերնետի հայկական սեգմենտում կատարված առաջընթացը, խրախուսել հայկական կայքերի բովանդակային զարգացումը և նպաստել նոր ընկերությունների ստեղծմանը:
«ArmNet» ամենամյա միջոցառումների շարքի կազմակերպիչներն են Maeutica ընկերությունը, Orange-ը և Հայաստանի Ինտերնետ Հանրություն հասարակական կազմակերպությունը:

Today the list of ArmNet Awards 2013 nominees in each contest category selected by professional jury members was announced.
From 400 submitted participants in 7 categories the following nominees will continue the battle for the best title:
Design and Usability
http://reincarnation.am
http://imyerevan.com
http://www.reanimania.com
http://submag.co.uk
Innovation
http://spottspot.com
https://www.truthly.me
http://360yerevan.com
http://www.cinpost.com
Technological Development
https://crossroad.com
http://currency.am
http://cult.am
http://varwar.com
Content
http://kinetoon.com
http://doctors.am
http://litopedia.org
http://www.ysu.am
Breakthrough of the Year
http://eli.am
http://buy.am
Social impact
http://civilnet.am
https://www.facebook.com/groups/543225539077027/vfacebook.com/groups/543225539077027/http://achill.am
http://disability.am/
Special Prize from Orange for the best mobile application
Armenia Yellow Pages`play.google.com/store/apps/details?id=com.vavianlabs.spyur
Fortune Cup` play.google.com/store/apps/details?id=com.xtech.vtg.fortunecup
Arm Currency` itunes.apple.com/ng/app/arm-currency/id498948999
Yerevan Routes` https://play.google.com/store/apps/details?id=net.s_us.cityroutes
The best websites in each category will be chosen after local and foreign jury members’ joint meeting and the winners in each category will be announced during ArmNet Awards ceremony, which will take place on November 30 in the Elite Plaza Business Center.
The SMS voting continues, at the end of which the winner of People’s Choice nomination will be chosen. In order to vote for their favorite website users will need to send SMS from their cell phones to 10-41 short number (the price for 1 SMS is 50 dram including VAT) indicating the unique website number in the subject line of the SMS. Each user can only vote once for each website, but the user can vote for as many websites as he/she wants.
The social networks profiles and groups that participate in the competition cannot take part in People’s Choice nomination and do not participate in the SMS voting.
ArmNet 2013 is meant to evaluate the progress in Armenian internet segment, along with technology socialization, to encourage the development of the Armenian websites’ content and to support the creation of new companies.
ArmNet 2013 annual events are organized by the Maeutica branding company, Orange Armenia and ISOC (Internet Society).