Պուտինի այցի կազմակերպման համար 60 հոգանոց պատվիրակություն է ժամանել Երևան
«Երեկ Ռուսաստանի դաշնությունից Հայաստան է ժամանել մոտ վաթսուն հոգանոց պատվիրակություն, որը զբաղվելու է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի դեկտեմբերին 2-ին սպասվող հայաստանյան այցի նախապատրաստական աշխատանքներով»:
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ պատվիրակության անդամները երեկ տեղավորվում էին երևանյան հյուրանոցներում, նրանց հիմնական մասը կանգ է առել «Արմենիա Մարիոթ»-ում: Սա ՌԴ նախագահի այցի շրջանակներում Հայաստան այցելող ռուսների ընդամենը տասը տոկոսն է:
«Ինչպես հայտնել էինք, սպասվում է, որ Պուտինի այցի օրերին ՌԴ-ից Հայաստան են գալու 600 հոգի: Երեկ Հայաստան ժամանածների մեջ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ չկան: Ըստ որոշ տեղեկությունների, ՀՀ է բերվել նաև ՌԴ նախագահի զրահապատ մեքենան»,-գրել է թերթը:

Для организации визита Путина в Ереван прибыла делегация в составе 60 человек
Накануне из России в Армению прибыла делегация в составе 60 человек, которая будет заниматься вопросами подготовки намеченного на 2 декабря визита президента РФ Владимира Путина в Армению. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
Как сообщает издание со ссылкой на свои источники, члены делегации накануне были размещены в гостиницах Еревана, основная часть их остановилась в отеле «Marriott Armenia». Это всего лишь 10% россиян, которые посетят Армению в рамках визита президента Российской Федерации.
«Как мы уже сообщали, ожидается, что в рамках визита Владимира Путина из России 600 человек приедут в Армению. Среди прибывших накануне нет высокопоставленных должностных лиц. По некоторым сведениям, в Армению доставлен также бронированный автомобиль президента России», - пишет газета.