Արցախի նախագահը մասնակցել է Մոնսերատ Կաբալյեի ալբոմի շնորհանդեսին. «Իրադարձությունը պատմական է Արցախի համար»
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 12-ին Փարիզ քաղաքում մասնակցել է Մոնսերատ Կաբալյեի «Հայաստան և Արցախ. քրիստոնեության կղզյակ» ալբոմի շնորհանդեսին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ այդ իրադարձությունը պատմական է Արցախի համար՝ հավելելով, որ Մոնսերատ Կաբալյեն շարունակում է պատմական քրիստոնյա քարոզիչների առաքելությունը՝ բարձր արվեստի միջոցով ոչ միայն Արցախն աշխարհին ներկայացնելով, այլև յուրօրինակ կոչ հղելով մարդկությանը՝ պահպանելու քրիստոնեական արժեքները:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել աշխարհահռչակ երգչուհուն և բոլոր նրանց, ովքեր մասնակցել են նախագծի իրականացմանը՝ ընդգծելով, որ դա անկեղծ բարեկամության լավագույն դրսեւորումներից է:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Շվեյցարիայում և Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպաններ Շարլ Ազնավուրն ու Վիգեն Չիթեչյանը, Մեծ Բրիտանիայի լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը, Ֆրանսիայի խորհրդարանի մի խումբ անդամներ, ԼՂՀ և ՀՀ մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, համաշխարհային աստղեր, հայ ազգային բարերարներ, ներկայացուցիչներ Սփյուռքից:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan attended the presentation of Montserrat Caballé’s “Armenia and Artsakh – An Isle of Christianity” album in Paris.
In his speech, the President noted historical significance of that event for Artsakh, adding that Montserrat Caballé continued the mission of historical Christian homilists and through high art not only introduced Artsakh to the world but also sent a peculiar message of preserving Christian values to humanity.
The President expressed his gratitude to the world-famous singer and all those who participated in the implementation of the project, stressing that it was the best manifestation of sincere friendship.
Catholicos of All Armenians Karekin II, Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Ambassadors of Armenia to Switzerland and France Charles Aznavour and Vigen Chitechyan, member of the British Parliament's House of Lords Baroness Caroline Cox, a group of French Parliament deputies, state officials from NKR and Armenia, world-famous stars, Armenian philanthropists and representatives of the Diaspora attended the event, reported the Central Information Department at the Artsakh President’s Office.