ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Ֆինանսների և Առողջապահության նախարարություններին հանձնարարել է շտապ լուծել գրող Լևոն Խեչոյանին Գերմանիայից տեղափոխելու հարցը: Այս մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեցին Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ֆինանսների նախարարության մամուլի խոսնակ Նվարդ Առաքելյանը մեզ տեղեկացրեց, որ վարչապետի հանձնարականի հիման վրա նախարարությունը 8 մլն դրամ է փոխանցել Խեչոյանի տեղափոխման ծախսը հոգալու համար: Ավելի վաղ Մշակույթի նախարարությունը հայտարարել էր, որ քայլեր է ձեռնարկում, ջանքեր է ներդնում գրող Լևոն Խեչոյանին օգնելու ուղղությամբ:
Ինչպես հայտնել էինք, գրող Լևոն Խեչոյանի հետվիրահատական դրությունը օրհասական է, նրան Գերմանիայից տեղափոխելու համար գումար է անհրաժեշտ: Բժիշկները խորհուրդ են տալիս անկողնային վիճակում Լևոնին տեղափոխել Հայաստան, ինչը ընտանիքի հնարավորությունների սահմաններից դուրս է:

Премьер Армении поручил срочно решить проблему писателя Левона Хечояна, уже выделены 8 млн. драмов
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян поручил министерствам финансов и здравоохранения дать скорейшее решение проблеме, возникшей в ходе лечения писателя Левона Хечояна в Германии.
Как сообщила Panorama.am пресс-секретарь министерства финансов РА Нвард Мелконян, на основании распоряжения главы правительства ведомство выделит 8 млн. драмов на то, чтобы перевезти писателя из Германии на родину.
Отметим, что врачи рекомендовали перевезти больного в постоперационной стадии исключительно с сохранением постельного режима, а такие затраты оказались не по карману семье Л. Хчояна. Ранее Минкультуры РА сообщало, что предпринимает шаги с целью помочь писателю в этом вопросе.