Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզին մտադիր է վերադառնալ մեծ քաղաքականություն: Ինչպես հաղորդում է
«mir-politika.ru»-ն, նման հայտարարությամբ Ֆրանսիայի նախկին ղեկավարը հանդես է եկել ֆրանսիական «Point» շաբաթաթերթին տված հարցազրույցում:
Վերջինիս խոսքերով`իր վերադարձը քաղաքականություն անխուսափելի է, և դա կախված չէ իր ցանկությունից:
«Խնդիրն այն չէ՝ ես ցանկանում եմ վերադառնալ, թե ոչ: Ես չեմ կարող չվերադառնալ: Ես այլընտրանք չունեմ: Դա ճակատագիր է»,- ասել է Նիկոլա Սարկոզին:
Նշենք, որ գալիք նախագահական ընտրություններում Սարկոզիի առաջադրման հավանականությունը բազմիցս արծարծվել է Ֆրանսիական ԶԼՄ-ներում:
Հատկանշկական է, որ «Figaro Magazinе» ամսագրի կողմից իրականացված հարցման արդյունքներով՝ ֆրանսիացիների 46 %-ը նախընտրում է նախագահի պաշտոնում տեսնել Սարկոզիին, և միայն 27 %-ը՝ Օլանդին:

«Судьба» заставляет экс-президента Франции Николя Саркози вернуться в политику
Бывший президент Франции Николя Саркози заявил, что его возвращение в политику неизбежно, поскольку такова его судьба. Об этом пишет «Мир и Политика».
Согласно информации, в интервью французскому еженедельному журналу Point экс-президент Франции Николя Саркози заявил, что его возвращение в политику в качестве кандидата на пост президента страны «неизбежно».
«Вопрос не в том, хочу я или не хочу возвращаться. Я не могу не вернуться. У меня нет выбора. Это судьба», – заявил Саркози.
Вероятность нового президентского срока для Саркози неоднократно обсуждалась во французских СМИ, но в марте Сакркози заявил, что не желает возвращаться в политику, назвав политический мир «смертельно скучным».
Отмечается, что согласно данным опроса, проведенного Figaro Magazinе, 46% французов хотели бы видеть Саркози в роли президента, тогда как всего лишь 27% жителей страны отдают предпочтение действующему главе государства Франсуа Олланду.