Սերբիայի մշակույթի օրեր՝ Երևանում
Դեկտեմբերի 18-22-ը Երևանում կանցկացվի Սերբիայի մշակույթի օրեր: Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են Նովի Սադ քաղաքի մշակույթի գործիչներ Դրագան Իլիչը, Սվետոզար Նեշիչը, Ալեքսանդր Գլիգիչը, Սլոբոդնկա Ստևիչը, Դարկո Պոլիչը, Դանիել Բաբիչը: Այս մասին տեղեկանում ենք մշակույթի նախարարությունից:
Սերբիայի մշակույթի օրերի ընթացքում պատվիրակությունը կներկայանա մշակութային ծրագրով. դեկտեմբերի 19-ին Ռուսական արվեստի թանգարանում կբացվի գեղանկարիչ Դանիել Բաբիչի աշխատանքների ցուցահանդեսը, որը կտևի մինչև դեկտեմբերի 30-ը: Նույն օրը Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում տեղի կունենա «Ինգմար պիանո դուո» դուետի համրգը /Ալեքսանդր Գլիգիչ, Սլոբոդնկա Ստևիչ/:
Դեկտեմբերի 20-ին Հայաստանի ազգային գրադարանում Դարկո Պոլիչը կներկայացնի Նովի Սադ քաղաքում հայկական եկեղեցու վերակառուցման նախագիծ: Իսկ երեկոյան Առնո Բաբաջանյան համերգասրահում կրկին ելույթ կունենա «Ինգմար պիանո դուո» դաշնամուրային դուետը:
Հայաստանի մշակույթի օրեր Սերբիայում անցկացվել են 2010 թվականից: Վերջին միջոցառումը՝ 2011 թ. հունվարի 19-ից փետրվարի 6-ը Նովի Սադ քաղաքի Ժամանակակից արվեստի թանգարանում Ս. Փարաջանովի աշխատանքների ցուցահանդեսն էր և արվեստագետի ֆիլմերի ցուցադրությունը:

В Армении пройдут Дни сербской культуры
С 18 по 22 декабря в Ереване пройдут Дни сербской культуры. В состав делегации войдут деятели культуры города Нови-Сад Драган Илич, Светозар Нешич, Александр Глигич, Слободанка Стевич, Дарко Полич, Даниел Бабич. Об этом сообщили в пресс-службе Министерства культуры Армении.
В рамках мероприятий делегация выступит с культурной программой: 19 декабря в Музее русского искусства в Ереване откроется выставка работ живописца Даниила Бабича, которая продлится до 30 декабря. В тот же день в Доме-музее Арама Хачатуряна состоится концерт дуэта «Ingmar Piano Duo» (Александр Глигич, Слободанка Стевич).
20 декабря в Национальной библиотеке Армении Дарко Полич представит проект реконструкции армянской церкви города Нови-Сад. Вечером в концертном зале имени Арно Бабаджаняна выступит фортепианный дуэт «Ingmar Piano Duo».
В Сербии Дни армянской культуры проводились в 2010 году. Последнее мероприятие было проведено с 6 февраля по 19 января 2011 года: в музее современного искусства города Нови-Сад открылась выставка работ С. Параджанова и показ его фильмов.