«Զինծառայողները թեթև վիրավորում էին ստացել և բուժումն իրականացվում է Արցախում տեղակայված զինվորական հոսպիտալում»,- այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ ՊԲ Լրատվության ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը:
Հիշեցնենք, որ ԼՂՀ ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերում դեկտեմբերի 22-ին ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում հակառակորդ կողմից արձակված կրակոցներից թեթև հրազենային վիրավորում են ստացել զինծառայողներ` 1994թ. ծնված Հովհաննես Ժորայի Դավթյանը և 1994թ. ծնված Էրիկ Սլավիկի Կարապետյանը:
Ս. Հասրաթյանը նշեց, որ զինծառայողների կյանքին վտանգ չի սպառնում և որոշ ժամանակ հետո, վերջիններս կվերադառնա իրենց ծառայության վայր:

Раненные на границе с Азербайджаном армянские военнослужащие проходят лечение в НКР
«Военнослужащие получили легкие ранения. Они проходят лечение в военном госпитале в Арцахе»,– об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявил руководитель пресс-службы Армии обороны НКР Сенор Асратян.
Напомним, 22 декабря на боевых позициях одной из воинских частей, дислоцированных в южном направлении Армии обороны НКР, в результате выстрелов противника легкие огнестрельные ранения получили военнослужащие Ованнес Давтян, 1994 г.р., и Эрик Карапетян, 1994 г.р.
Сенор Асратян отметил, что жизни военнослужащих ничего не угрожает и спустя некоторое время они вернутся к службе.