Գալուստ Սահակյանը բավական շատ կորցնելու բան ունի իշխանափոխության դեպքում
«Ժողովուրդ»-ում կարդում ենք. «Իզուր չէ, որ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը կրծքով պաշտպանում է իշխանություններին, հարկ եղած դեպքում էլ ընդդիմադիրների դեմ վիրավորական արտահայտություններով համեմված ելույթներ ունենում։ Գալուստ Գրիգորիչը բավական շատ կորցնելու բան ունի իշխանափոխության դեպքում, նա հասցրել է այս տարիներին իր երկու որդիներին աշխատանքի տեղավորել. Արմանին՝ ՀՀ պետական գույքի կառավարման վարչության պետ, Տիգրանին՝ ՀՀ առողջապահության փոխնախարար։
Եվ երկու որդիներն էլ իրենց պաշտոնավարման ժամանակ բավական մեծ ունեցվածք են կուտակել։ Արմանի հաշվեհամարին տարեսկզբին եղել է 95 մլն դրամ, որը տարեվերջին դարձել է 101.5 մլն, իսկ Տիգրանի հաշվեհամարին եղած 43.7 մլն դրամը դարձել է 84.4 մլն։ Անձամբ Գալուստ Գրիգորիչն իր հաշվեհամարին չունի ոչ մի լումա, նա հայտարարագրել է միայն «չոր» աշխատավարձ ու կենսաթոշակ»:

Zhoghovurd: Galust Sahakyan has something to lose in case of change of power
It is not accidental that the head of the Republican Party of Armenia (RPA) parliamentary faction supports any initiative of the authorities and makes offensive statements against the opposition if necessary. Because he has something to lose in case of change of power, Zhoghovurd newspaper says.
In the course of these years, he has obtained good jobs for his sons - Arman Sahakyan heads the State Property Management Department and Tigran Sahakyan is a Deputy Health Minister. Both of his sons have managed to multiply their wealth. At the beginning of this year, Arman had AMD 95 million in his bank account and at the end of the year he already has AMD 101.5 million. The money kept in Tigran’s bank account increased from AMD 43.7 million to AMD 84.4 million. Galust Sahakyan himself has no money in his bank account - he indicated only his salary and pension in his income declaration, the newspaper says.