Զարուհի Փոստանջյանը մեկնել է ԱՄՆ՝ մասնակցելու Ֆլետչերի դպրոցի 5-ամսյա դասընթացներին
Ազգային ժողովի պատգամավոր, «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը այս գիշեր մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։ Փոստանջյանի բացակայությունը հանրապետությունից բավական երկար կտևի՝ հինգ ամիս։
«Նա մասնակցելու է Տավթի համալսարանի իրավունքի և դիվանագիտության Ֆլետչերի դպրոցի 5-ամսյա դասընթացներին (Մասաչուսեթսի նահանգ, քաղաք Մեդֆորդ)։ Նման բացակայությունները ԱԺ-ում համարվում են հարգելի։ Փոստանջյանը, սակայն, մասնակցելու է հունվարի 27-31-ը տեղի ունենալիք ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանին։ Հիշեցնենք, որ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը փոխել էր ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության կազմը, սակայն Փոստանջյանը անձնական հրավեր է ստացել Ստրասբուրգից»,-գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:

Head of Heritage parliamentary faction Zaruhi Postanjyan has flown to the U.S. According to Haykakan Zhamanak, she will attend five-month courses at the Fletcher School of Law and Diplomacy at Tufts University.
The newspaper notes that Ms Postanjyan will attend the winter session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) on January 27-31. Earlier, parliament speaker Hovik Abrahamyan changed the composition of the Armenian delegation to PACE, but Postanjyan has received a personal invitation from Strasbourg.