«Հայկական կողմը պահպանում է ձեռք բերված պայմանավորվածությունները ու հնարավորինս զերծ մնում ադրբեջանական սադրանքներին արձագանքելուց»,- Panorama.am-ի հարցին, թե ինչպես կմեկնաբանեք Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ ըստ «ԱՊԱ» լրատվական գործակալության, հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել:
Ա. Հովհաննիսյանը հավելեց, որ այլ մեկնաբանություններ չունի:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 10-11-ին, ադրբեջանական կողմը գրեթե մեկ օր շարունակ, սահմանագծի Տավուշի հատվածում, ինտենսիվ կրակահերթ էր արձակել հայկական մարտական հենակետերի ու բնակավայրերի ուղղությամբ (հայկական կողմից զոհեր և վիրավորներ չկան):

The Armenian side observes the agreements reached and mainly refrains from responding to Azerbaijan’s provocations, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am.
Hovhannisyan’s comment came in response to a report of Azerbaijan’s APA news agency claiming that an Azeri serviceman was injured as a result of ceasefire violation on Armenia-Azerbaijan border.
“I have no other comment on this matter,” the spokesman said.
On January 10, throughout the day, Azerbaijan fired at Armenian positions and settlements in various sections of Armenia-Azerbaijan border. There were no casualties on the Armenian side.