Մազմանյանի մահից հետո պարտականությունների կատարումը ստանձնել է պրոռեկտորը
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն այսօր ստորագրել է հրաման, համաձայն որի` «Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտ» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության ռեկտորի պարտականությունների կատարումը 2014թ. հունվարի 13-ից հանձնարվել է ինստիտուտի ընդհանուր հարցերով և ֆինանսատնտեսական գծով պրոռեկտոր Հովիկ Մինասյանին` մինչև ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ռեկտորի ընտրությունն և նշանակումը: Այս մասին հայտնում են ԿԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հիշեցնենք, որ երկարատև հիվանդության պատճառով հունվարի 8-ին 53 տարեկան հասակում կյանքից  հեռացավ ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի ռեկտոր, պրոֆեսոր Արմեն Աղասիի Մազմանյանը:

Обязанности ректора Ереванского государственного института театра и кино временно возложены на проректора Овика Минасяна
Министр образования и науки Армении Армен Ашотян подписал приказ, согласно которому исполнение обязанностей ректора ГНКО «Ереванский государственный институт театра и кино» с 13 января 2014 года возложено на проректора института по общим вопросам и финансово-хозяйственной деятельности Овика Минасяна до выборов ректора в установленном законодательством РА порядке и его назначения. Об этом сообщает пресс-служба Министерства образования и науки Армении.
Напомним, ректор Ереванского государственного института театра и кино Армен Мазманян скончался 8 января в возрасте 53 лет.