ՀՈՒՄԸ գիտաժողովն առաջին անգամ տեղի է ունենալու Հայաստանում
Հայագիտական Ուսումնասիրությունների Միջազգային Ընկերության (AIEA / ՀՈՒՄԸ/) 13-րդ ընդհանուր գիտաժողովը տեղի է ունենալու «Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտում հոկտեմբերի 9-11-ը: Այս գիտաժողովը հատկապես կարևոր է այն առումով, որ AIEA-ի գոյության 33 տարիների ընթացքում այն առաջին անգամ տեղի է ունենալու Հայաստանում: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Մատենադարանից:
Գիտաժողովին ընդունվում են հայագիտության ցանկացած ոլորտին վերաբերող զեկուցումներ: Մասնակցության համար պետք է գրանցվել մինչև ապրիլի 1-ը: Գիտաժողովին կարող են մասնակցել միայն ՀՈՒՄԸ-ի անդամները: Մասնակցության վարձը կազմում է 50 եվրո:

AIEA 13th General Conference to take place in Yerevan
The 13th General Conference of AIEA (Association Internationale des Études Arméniennes) will take place at the Scientific Research Institute of Ancient Manuscripts after Mesrop Mashtots Matenadaran in Yerevan from 9 to 11 October 2014. Panorama.am was informed about it by the Research Institute.
This conference will be especially important as it is the first time during its 33 years of existence that the General Conference of the AIEA will be held in Armenia.
The conference welcomes papers on any aspect of Armenology. Those wishing to register are kindly invited to fill out the application form and submit it before April 1st, 2014. Only AIEA members are admitted to the Conference. Registration fee for the Conference is €50.