«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է ռոումինգում շարժական ինտերնետի սակագնի աննախադեպ իջեցման մասին շարժական կապի բոլոր բաժանորդների համար։
Այժմ Beeline բաժանորդները, ռոումինգում միանալով «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի Beeline սակագնային գոտում ներառված օպերատորների ցանցին, յուրաքանչյուր մեգաբայթ ինտերնետ–տրաֆիկի համար կվճարեն ընդամենը 250 դրամ։ Beeline սակագնային գոտում ներառված են հետևյալ օպերատորները՝ Beeline (Ռուսաստան), Mobitel (Վրաստան), KarTel (Ղազախստան), Tacom (Տաջիկստան), Sky Mobile (Ղրղզստան), Unitel (Ուզբեկստան), Kyivstar (Ուկրաինա) և Wind (Իտալիա)։
«ԱրմենՏել» ընկերությունը շարունակում է աշխատել իր ծառայությունների հարմարավետության և մատչելիության բարձրացման ուղղությամբ։ Այժմ, մեր բաժանորդները գտնվելով արձակուրդում ԱՊՀ երկրներում, Վրաստանում կամ Իտալիայում, կարող են օգտվել ռոումինգ շարժական ինտերնետից ամենաշահավետ գնով և կիսվել տպավորություններով և լուսանկարներով հենց իրենց բջջային հեռախոսներից։ Վստահ եմ, որ այս տարի Beeline հարմար և մատչելի սակագները կպարգևեն մեր բաժանորդներին ուրախություն և վառ տպավորություններ», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Ռոումինգ ծառայությունն ակտիվացնելու համար Beeline կանխավճարային համակարգի բաժանորդները պետք է հավաքեն հետևյալ հրահանգը #351*0000#։ Հետվճարային համակարգի ֆիզիկական անձ հանդիսացող բաժանորդները կարող են միացնել ռոումինգ ծառայությունը ներկայացնելով անձնագիր և լրացնելով համապատասխան հայտը Beeline վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներից որևէ մեկում։ Իրավաբանական անձիք պետք է լրացուցիչ ներկայացնեն լիազորագիր շարժական կապի կորպորատիվ փաթեթի պատասխանատուի անունից։
Հավելյալ տեղեկատվություն ռոումինգ ծառայությունների, ռոումինգում գտնվելիս հաշվեկշիռը վերալիցքավորելու վերաբերյալ կարող եք ստանալ այցելելով Beeline վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներ կամ www.beeline.am կայք։

«АрменТел» снижает цену на мобильный интернет в роуминге
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о беспрецедентном снижении цены на мобильный интернет в роуминге для всех абонентов мобильной связи.
Теперь абоненты Beeline, подключившиеся в роуминге к сетям операторов группы компаний Vimpelcom Ltd, входящих в тарифную зону Beeline, за каждый мегабайт интернет-трафика в роуминге будут платить всего 250 драмов. В тарифную зону Beeline входят следующие операторы: Beeline (Россия), Мобител (Грузия), КаР-Тел (Казахстан), Таком (Таджикистан), Sky Mobile (Кыргызстан), Unitel (Узбекистан), Kyivstar (Украина) и Wind (Италия).
«Компания «АрменТел» продолжает работать в направлении повышения удобства и доступности своих услуг. Теперь наши абоненты, находясь на каникулах или в деловой поездке в странах СНГ, Грузии и Италии, могут пользоваться мобильным интернетом в роуминге по самой доступной цене и делиться своими впечатлениями и фотографиями из поездок прямо с мобильных устройств. Я уверен, что и в наступившем году простые и удобные услуги Beeline принесут нашим абонентам только радость и яркие впечатления», — сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
Для подключения роуминга пользователям предоплатной системы расчетов Beeline следует набрать USSD-команду #351*0000#. Физические лица, абоненты постоплатной системы расчетов могут активировать роуминг, предоставив паспорт и заполнив соответствующую заявку в офисе продаж и обслуживания Beeline. Юридическим лицам необходимо дополнительно предоставить доверенность от ответственного за корпоративный пакет мобильной связи.
Дополнительную информацию об услугах роуминга и способах пополнения счета, находясь за границей, можно получить в офисах продаж и обслуживания Beeline или на сайте www.beeline.am.