Առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանը, ով վստահեցրել էր, որ դատի է տալու ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանին, դիմել է գլխ. դատախազություն: Այս մասին երեկ «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցին հայտնել են ԱՆ լրատվականից:
Նախարարը դատախազությանը խնդրել է ուսումնասիրել Լ. Սարգսյանի հայտարարությունները, որ բուժհաստատություններում «ատկատների» չափերը տատանվում են 5-10 տոկոսի սահմաններում և հիմքերի առկայության դեպքում ընթացք տալ դրանց»:
«Նախարարությունը թույլ չի տալիս որևէ անձի անել անհիմն հայտարարություններ՝ վարկաբեկելով համակարգի պատիվը, հակառակ դեպքում կառաջնորդվի ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով»,- թերթի հարցման ի պատասխան գրել են ՀՀ ԱՆ-ից:

Haykakan Zhamanak writes that Armenian Health Minister Derenik Dumanyan, who said earlier that he will sue member of Armenian National Congress parliamentary faction Lyudmila Sargsyan, has applied to the Prosecutor General’s Office. The Health Ministry press service said that yesterday.
The Minister asked the Prosecutor’s office to investigate Lyudmila Sargsyan’s statement that kickbacks in medical institutions range from 5% to 10 % and to accept the case for consideration if the information is confirmed.
“The Ministry will not allow anyone to voice groundless statements and disgrace the system. Otherwise the Ministry will act as prescribed by the law,” the Ministry said.
Lyudmila Sargsyan, for her part, told the newspaper that she is ready to have legal proceedings with Dumanyan.