Առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանը, ով վստահեցրել էր, որ դատի է տալու ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանին, դիմել է գլխ. դատախազություն: Այս մասին երեկ «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցին հայտնել են ԱՆ լրատվականից:
Նախարարը դատախազությանը խնդրել է ուսումնասիրել Լ. Սարգսյանի հայտարարությունները, որ բուժհաստատություններում «ատկատների» չափերը տատանվում են 5-10 տոկոսի սահմաններում և հիմքերի առկայության դեպքում ընթացք տալ դրանց»:
«Նախարարությունը թույլ չի տալիս որևէ անձի անել անհիմն հայտարարություններ՝ վարկաբեկելով համակարգի պատիվը, հակառակ դեպքում կառաջնորդվի ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով»,- թերթի հարցման ի պատասխան գրել են ՀՀ ԱՆ-ից:

«Айкакан жаманак»: Министр здравоохранения обратился в генпрокуратуру
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что министр здравоохранения Армении Дереник Думанян, заявивший, что подаст в суд на депутата парламента от фракции «Армянский национальный конгресс» Людмилу Саргсян, обратился в генеральную прокуратуру. Об этом вчера сообщили в пресс-службе министерства здравоохранения.
Министр попросил прокуратуру расследовать заявления Людмилы Саргсян о том, что размер откатов в медучреждениях колеблется от 5% до 10%, и, в случае подтверждения ее слов, дать ход делу.
«Министерство не позволит кому-либо делать безосновательные заявления, попирая честь системы. В противном случае, ведомство будет руководствоваться порядком, установленным законодательством Армении», - ответили в министерстве.