Ադրբեջանի դիվերսիոն խմբերի հարձակումը կասեցրել է 9 հոգուց բաղկացած հայկական ստորաբաժանումը: Այս մասին ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Երևանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 դպրոց այցելության ժամանակ: Այս մասին գրում է Մեդիամաքսը:
«Դիրքում կանգնած, ինը հոգուց բաղկացած սովորական ստորաբաժանումը հետ է մղել Ադրբեջանի հատուկ նշանակության ստորաբաժանման երկու խմբերի` շուրջ 30 հոգու: Միթե սա հերոսություն չէ»,- ասել է նախարարը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ժամը 23:50-ից մինչև 00:15-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Ջրաբերդ) և հարավարևելյան (Կորգան) ուղղություններում արձանագրվել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ներթափանցման միաժամանակյա փորձեր: Բռնկված փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդի կողմից ստացած հրազենային վիրավորումից՝ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքում իր առջև դրված մարտական խնդիրը արիաբար կատարելու ժամանակ զոհվել է կրտսեր սերժանտ Ա. Հովհաննիսյանը:

Министр обороны Армении Сейран Оганян представил сегодня во время совместного с основателем благотворительного фонда IDeA Рубеном Варданяном визита в ереванскую школу N20 им. Джона Киракосяна некоторые подробности действий азербайджанских диверсантов на линии соприкосновения с Вооруженными силами НКР в ночь с 19 на 20 января.
Как сообщает «Медиамакс», Сейран Оганян отметил, что атаку диверсионной группы Азербайджана пресекло армянское подразделение, состоящее из 9 военнослужащих.
«Стоявшее на посту обычное подразделение из 9 армянских солдат отбросило две группы азербайджанских спецназовцев численностью около 30 человек. Разве это не героизм?!»- сказал министр.
Диверсионные действия ВС Азербайджана в Карабахе должны стать сигналом для стран-посредников. Заявление вице-спикера НС Армении
Главы МИД Армении и НКР расценили диверсию ВС Азербайджана как попытку сорвать предстоящие переговоры
Что бросили на армянских позициях азербайджанские диверсанты при отступлении... Из ответа А. Ованнисяна на релиз МО Азербайджана
Международное сообщество и МГ ОБСЕ должны отказаться от фальшивой дипломатии. Заявление вице-спикера парламента Армении