Տիգրան Սարգսյանի խոսնակը` նրա նախագահ դառնալու ցանկության մասին
«ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը վերջին շրջանում սկսել է բավական ակտիվ աշխատանքներ տանել Սերժ Սարգսյանի իրավահաջորդը դառնալու համար»։
Ավելին, ինչպես փոխանցում են «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրները, նա սկսել է ամենատարբեր խողովակներով հավատարմության երդում տալ ռուսական իշխանություններին՝ ցույց տալ, որ «իրենց մարդն է», «վստահելի է» և այսպես շարունակ։
Վարչապետի մամուլի խոսնակ Հարություն Բերբերյանը, այս առնչությամբ «Ժողովուրդ»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան, հերքել է Ս.Սարգսյանի իրավահաջորդը դառնալու ցանկությունների մասին լուրը։
«Ինչ վերաբերում է Ձեր հարցի երկրորդ մասին, ապա մեր ռուս գործընկերների հետ ունենք հրաշալի հարաբերություններ»,-ասել է նա:

«Жоховурд»: Тигран Саркисян хочет стать президентом
Газета «Жоховурд» пишет, что премьер-министр Армении Тигран Саркисян в последнее время начал довольно активно работать над тем, чтобы стать преемником президента Сержа Саргсяна.
Более того, как передают источники издания, он начал давать через самые различные каналы клятву верности российским властям с тем, чтобы показать, что является «их человеком», «ему можно доверять» и т. д.
Пресс-секретарь премьер-министра Арутюн Берберян в ответ на вопрос корреспондента газеты «Жоховурд» в этой связи опроверг слухи о желании Тиграна Саркисяна стать преемником президента.
«Что касается второй части Вашего вопроса, то у нас с нашими российскими партнерами великолепные отношения», - заявил он.