Տիգրան Սարգսյանի խոսնակը` նրա նախագահ դառնալու ցանկության մասին
«ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը վերջին շրջանում սկսել է բավական ակտիվ աշխատանքներ տանել Սերժ Սարգսյանի իրավահաջորդը դառնալու համար»։
Ավելին, ինչպես փոխանցում են «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրները, նա սկսել է ամենատարբեր խողովակներով հավատարմության երդում տալ ռուսական իշխանություններին՝ ցույց տալ, որ «իրենց մարդն է», «վստահելի է» և այսպես շարունակ։
Վարչապետի մամուլի խոսնակ Հարություն Բերբերյանը, այս առնչությամբ «Ժողովուրդ»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան, հերքել է Ս.Սարգսյանի իրավահաջորդը դառնալու ցանկությունների մասին լուրը։
«Ինչ վերաբերում է Ձեր հարցի երկրորդ մասին, ապա մեր ռուս գործընկերների հետ ունենք հրաշալի հարաբերություններ»,-ասել է նա:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan recently makes active efforts for becoming the successor of President Serzh Sargsyan, Zhoghovurd writes.
Moreover, according to the newspaper’s sources, via various channels he swears loyalty to the Russian authorities in an effort to show that he is “their man,” he “can be trusted” and so on.
Speaking to Zhoghovurd’s correspondent, Prime Minister’s spokesman Harutyun Berberyan refuted the rumors that Tigran Sargsyan wants to become the President’s successor.
“As for the second part of your question, we have excellent relations with our Russian partners,” he said.