Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհուրդը ճանաչել է ԼՂՀ անկախությունը
Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհուրդը միաձայն ճանաչել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը` որպես անկախ և ինքնիշխան պետություն: Այս մասին տեղեկացնում է «Ասբարեզ» պարբերականը:
Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհուրդը միաձայն ընդունել է Լոս Անջելեսի խորհրդի հայազգի անդամ Պոլ Գրիգորյանի կողմից ներկայացված բանաձևը:
«Մենք ցանկանում ենք շնորհակալություն հայտնել Պոլ Գրիգորյանին և Լոս Անջելես քաղաքին ճշմարտությանն ու արդարությանն աջակցելու համար, ինչպես նաև մեր երախտագիտությունն արտահայտել յուրաքանչյուրին, ովքեր միացել են Արցախի անկախությունն ընդունելու հարցում գործադրված ջանքերին»,- նշել է Ամերիկայի Հայ Դատի Գլենդելի գործադիր տնօրեն Էլեն Ասատրյանը:
Բանաձևում մասնավորապես նշվում է, որ ԼՂՀ-ը նպաստում է Կովկասի տարածաշրջանի կայունությանը՝ անցկացնելով ազատ և արդար ընտրություններ: Բանաձևում նաև կոչ է արվում միջազգային հանրությանը ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը որպես ազատ, անկախ և ինքնիշխան պետություն:

Городской совет Лос-Анджелеса признал независимость Нагорно-Карабахской Республики
Городской совет Лос-Анджелеса признал независимость Нагорно-Карабахской Республики как независимое и суверенное государство. Об этом сообщает издание «Асбарез».
Члены Городского совета единогласно приняли резолюцию, которую представил член Городского совета Лос-Анджелеса, американец армянского происхождения Пол Григорян.
«Мы хотим выразить благодарность Полу Григоряну и городу Лос-Анджелес за содействие в восстановлении справедливости. Мы выражаем признательность всем тем, кто присоединился к усилиям, направленным на признание независимости НКР», - отметила исполнительный директор комиссии Ай Дата Глендейла Элен Асатрян.
В резолюции, в частности, говорится, что проведением свободных и справедливых выборов НКР содействует стабильности в регионе Кавказа. Кроме того, в документе содержится призыв к международному сообществу признать Нагорно-Карабахскую Республику как свободное, независимое и суверенное государство.