«Թեհրանում հարգանքի տուրք են մատուցել ադրբեջանական դիվերսանտներին հետ մղելիս հերոսաբար զոհված Արմեն Հովհաննիսյանի հիշատակին»,-այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ պաշտոնական կայքը:
Համաձայն հաղորդագրության՝ հունվարի 28-ին Իրանում ՀՀ դեսպանության նախաձեռնությամբ Հայ ակումբի սրահում կազմակերպվել է ՀՀ ԶՈՒ կազմավորման 22-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական ընդունելություն, որին մասնակցել են Իրանի զինված ուժերի տարբեր ստորաբաժանումների սպայական կազմի ներկայացուցիչներ, Թեհրանում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպաններ, դիվանագիտական ներկայացուցչությունների զինվորական կցորդներ, տարբեր ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ:
Հանդիսությանը հրավիրված էին նաև իրանահայ երեք թեմերի՝ Թեհրանի, Սպահանի և Ատրպատականի թեմակալ առաջնորդները, Իրանում Հայ կաթողիկե համայնքի հոգևոր առաջնորդը, Իսլամական խորհրդարանում իրանահայ պատգամավորները, Թեհրանի հայոց Թեմի ազգային մարմինների, «Ալիք» հաստատության և ազգային կառույցների ներկայացուցիչներ:

Karabakh soldier commemorated in Tehran
Artsakh junior sergeant Armen Hovhannisyan, who died on January 20 heroically defending his homeland, has been commemorated in the Iranian capital Tehran, the press service of Armenian Foreign Ministry reported.
On January 28, the Armenian Club of Tehran hosted a reception dedicated to the 22nd anniversary of Armenian Army. The reception, organized by the Armenian Embassy in Tehran, was attended by officers of Iranian army, diplomats accredited to Iran, military attachés and journalists.
Leaders of Atrpatakan, Tehran and Isfahan Dioceses of Armenian Apostolic Church, spiritual leader of Armenian Catholic community of Iran, ethnic Armenian members of Iranian parliament were also among the invitees.