Համանախագահները Արցախ չեն մեկնի
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն այս անգամ Ստեփանակերտ չեն ժամանի, ինչը պայմանավորված է վերջիններիս տարածաշրջանային այցի օրակարգով: Panorama.am­-ին հայտնեց ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը:
Նա նշեց, որ համանախագահների օրակարգում`  Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների ու ԱԳ նախարարների մակարդակով նոր հանդիպումների կազմակերպումն է:
Հիշեցնենք, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները տարածաշրջանային այցի շրջանակներում այսօր ժամանել են Երևան, ավելի վաղ, նրանք մեկնել էին Բաքու ու հանդիպումներ ունեցել այդ երկրի ԱԳ նախարարի ու նախագահի հետ:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ в этот раз не посетят в Степанакерт, что обусловлено повесткой регионального визита посредников. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил руководитель пресс-службы аппарата президента Нагорно-Карабахской Республики Давид Бабаян.
По его словам, в повестке визита сопредседателей МГ ОБСЕ – организация новых встреч на уровне президентов и глав МИД Армении и Азербайджана.
Напомним, в рамках регионального визита сопредседатели Минской группы ОБСЕ сегодня прибыли в Ереван. Ранее посредники посетили Баку и провели встречи с главой МИД и президентом Азербайджана.