«Նաիրիտում» կրկին բողոքի ալիք է բարձրանում
«Եթե մինչ փետրվարի 10-ը մեզ հստակ պատասխան չներկայացնեն, թե «Նաիրիտ» գործարանին ինչպիսի ճակատագիր է սպասվում, արդյոք կվերագործարկվի, թե ոչ, ապա մենք փետրվարի 11-ին կազմակերպելու ենք միասնական երթ-ցույց»,- «Հրապարակ»-ի հետ զրույցում ասել է «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակից Արտակ Կարապետյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ իրենք գործարանի ճակատագրի մասին որևէ տեղեկություն չունեն. «Մենք չգիտենք վաղն ինչ կլինի մեր գործարանի հետ, 12 ամսվա աշխատավարձ չենք ստացել, սոված-ծարավ ամեն օր աշխատավարձի ենք սպասում: Մենք պահանջում ենք, որ հստակ մեզ պատասխան տան, թե ինչ է լինելու գործարանի և աշխատակիցների ճակատագիրը»:
Նաև ասել է, որ իրենք փորձելու են համագործակցել քաղաքական կուսակցությունների հետ, որպեսզի հասնեն որևէ արդյունքի:

“We are going to hold a united protest march on February 11 if by February 10 we do not receive a clear answer to the question “what future awaits Nairit plant and whether or not it will restart operation,” a Nairit employee, Artak Karapetyan, told Hraparak newspaper.
He said that the plant’s employees have not received their salaries for 12 months and have no information about the future of the plant.
Karapetyan added that they will try to cooperate with political parties in order to achieve a result.