«Նաիրիտում» կրկին բողոքի ալիք է բարձրանում
«Եթե մինչ փետրվարի 10-ը մեզ հստակ պատասխան չներկայացնեն, թե «Նաիրիտ» գործարանին ինչպիսի ճակատագիր է սպասվում, արդյոք կվերագործարկվի, թե ոչ, ապա մենք փետրվարի 11-ին կազմակերպելու ենք միասնական երթ-ցույց»,- «Հրապարակ»-ի հետ զրույցում ասել է «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակից Արտակ Կարապետյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ իրենք գործարանի ճակատագրի մասին որևէ տեղեկություն չունեն. «Մենք չգիտենք վաղն ինչ կլինի մեր գործարանի հետ, 12 ամսվա աշխատավարձ չենք ստացել, սոված-ծարավ ամեն օր աշխատավարձի ենք սպասում: Մենք պահանջում ենք, որ հստակ մեզ պատասխան տան, թե ինչ է լինելու գործարանի և աշխատակիցների ճակատագիրը»:
Նաև ասել է, որ իրենք փորձելու են համագործակցել քաղաքական կուսակցությունների հետ, որպեսզի հասնեն որևէ արդյունքի:

«Грапарак»: На заводе «Наирит» вновь накаляются страсти
Газета «Грапарак» пишет о том, что на заводе «Наирит» вновь накаляются страсти. В беседе с корреспондентом издания один из сотрудников завода заявил, что если до 10 февраля не будет представлен четкий ответ, какая судьба ждет «Наирит», 11 февраля будет организована единая акция протеста и шествие.
«Мы не знаем, какая судьба ждет завод «Наирит». Мы не знаем, будет завод снова запущен, или нет. Нам уже 12 месяцев не выплачивали зарплату, ждем зарплаты каждый день. Мы требуем, чтобы нам дали четкий ответ, что ожидает завод и его сотрудников», - заявил в беседе с корреспондентом «Грапарак» Артак Карапетян.
Он также отметил, сотрудники завода готовы сотрудничать с политическими партиями, чтобы достичь хоть какого-то результата.