Արմեն Սարգսյանն իր հարստությամբ չի զիջում վարչապետ եղբորը
«Ժողովուրդ»-ը գրում է. «Չինաստանում ՀՀ դեսպան Արմեն Սարգսյանն իր հարստությամբ չի զիջում եղբորը՝ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին։ Ընդ որում, դեսպան Սարգսյանի՝ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով ներկայացրած հայտարարագրից պարզվում է, որ նա ունեցվածքը կուտակել է հայկական դրամով, դոլարով, եվրոյով և չինական յուհանով։
Նա իր հաշվին ունի 15 մլն դրամ, 85 հազար ԱՄՆ դոլար, 7 հազար եվրո և 20 հազար յուհան (մոտ 1.4 մլն դրամ)։ Բացի այդ՝ դեսպանը հայտարարագրել է երեք անշարժ գույք և 10 մլն դրամ արժողության «Ակուրա» մակնիշի մեքենա։ Եվ այս ունեցվածքը նա կուտակել է տարեկան 31,7 հազար դոլար աշխատավարձով ու մոտ 1.5 մլն դրամ կենսաթոշակով»։
«Հետաքրքիրն այն է, որ Արմեն Սարգսյանը հայտարարագրի Ա2 մասում, որտեղ նշվում են բարձրաստիճան պաշտոնատար անձի հետ արյունակցական կապի մեջ գտնվող պաշտոնատար անձանց անունները, չի նշել եղբոր՝ Տիգրան Սարգսյանի մասին։ Ի դեպ, վերջինս էլ իր հերթին չի մատնանշել, որ հարազատ եղբայրը ՉԺՀ-ում ՀՀ դեսպանն է»,-ավելացնում է թերթը:

Zhoghovurd: Prime Minister’s brother does not yield to him in terms of wealth
Armenian Ambassador to China Armen Sargsyan does not yield to his brother, Prime Minister Tigran Sargsyan, in respect of wealth. According to his income declaration, he accumulated his fortune in drams, dollars, euros and yuans, Zhoghovurd writes.
Armen Sargsyan has 15 million drams, 85,000 dollars, 7,000 euros and 20,000 yuans (about 1.4 million drams) in his bank account. In his declaration, he also indicated 3 real properties and an Acura car worth 10 million drams. He accumulated all this with an annual salary of 31.7 thousand dollars and a pension of 1.5 million drams.
“Armen Sargsyan did not mention his brother Tigran Sargsyan in part A2 of the declaration concerning blood relationship with senior officials. Tigran Sargsyan did not say either that his brother is the Ambassador of Armenia to China,” the newspaper notes.