«Ժամանակ-ի խմբագրություն երեկ դիմել են Դիլիջան քաղաքի բնակիչները՝ ահազանգելով, որ 4 օր է՝ նորմալ ջուր չունեն:
Դիլիջանի քաղաքապետ Արմեն Սանթրոսյանը բնակիչների բողոքի վերաբերյալ «Ժամանակ»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան հայտարարել է. «Նախ 4 օր չի, ընդամենը ամսի 4-5-ին է կտրվել ջրերը ցրտի պատճառով»:
Նրա հավաստմամբ՝ քաղաքապետարանում ստեղծված են խմբեր, որոնք եթե ստանում են ահազանգեր, անմիջապես արձագանքում են, օգնում են ժողովրդին, որ խողովակները բացեն և ջուրը մատակարարեն քաղաքում: Ինչ վերաբերվում է սեփական տներին, պարզվում է՝ քաղաքապետարանը չի կարող միանգամից մի քանի հազար բնակարան սպասարկել:
«Դա իրանք պիտի իրանց ուժերով բացեն, քանի որ իրանց սեփական այգում կամ իրանց տանն ա սառած»:
Թերթի թղթակցի տարակուսանքին, թե բնակիչը սեփական ուժերով ինչպե՞ս բացի սառած խողովակները, Սանթրոսյանը հակադարձել է. «Քաղաքապետարանը ոնց ա բացում, նույն ձևով»:

«Жаманак»: Мэр Дилижана предлагает жильцам работать вместо мэрии
Накануне в редакцию газеты «Жаманак» обратились жители города Дилижана, сообщив, что уже четвертый день лишены нормального водоснабжения. Мэр города Дилижана Армен Сантросян в ответ на вопрос корреспондента издания относительно жалоб жителей заявил: «Во-первых, не 4 дня, водоснабжение было прекращено из-за холодов лишь 4-5 февраля».
Армен Сантросян заверил, что в мэрии Дилижана созданы группы, которые в случае получения жалоб оперативно реагируют на них, помогая жителям разогреть замерзшие трубы для восстановления водоснабжения. Что касается собственных домов, то мэрия не может сразу обслужить несколько тысяч квартир. «Эти работы они должны провести самостоятельно, поскольку трубы замерзли в их собственном доме или на садовом участке», - сказал мэр.
На замечание корреспондента газеты «Жоховурд», как может житель самостоятельно разогреть замерзшие водопроводные трубы, мэр Дилижана ответил: «Точно так же, как это делает мэрия».