«Ժամանակ-ի խմբագրություն երեկ դիմել են Դիլիջան քաղաքի բնակիչները՝ ահազանգելով, որ 4 օր է՝ նորմալ ջուր չունեն:
Դիլիջանի քաղաքապետ Արմեն Սանթրոսյանը բնակիչների բողոքի վերաբերյալ «Ժամանակ»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան հայտարարել է. «Նախ 4 օր չի, ընդամենը ամսի 4-5-ին է կտրվել ջրերը ցրտի պատճառով»:
Նրա հավաստմամբ՝ քաղաքապետարանում ստեղծված են խմբեր, որոնք եթե ստանում են ահազանգեր, անմիջապես արձագանքում են, օգնում են ժողովրդին, որ խողովակները բացեն և ջուրը մատակարարեն քաղաքում: Ինչ վերաբերվում է սեփական տներին, պարզվում է՝ քաղաքապետարանը չի կարող միանգամից մի քանի հազար բնակարան սպասարկել:
«Դա իրանք պիտի իրանց ուժերով բացեն, քանի որ իրանց սեփական այգում կամ իրանց տանն ա սառած»:
Թերթի թղթակցի տարակուսանքին, թե բնակիչը սեփական ուժերով ինչպե՞ս բացի սառած խողովակները, Սանթրոսյանը հակադարձել է. «Քաղաքապետարանը ոնց ա բացում, նույն ձևով»:

Residents of the city of Dilijan told Zhamanak newspaper on Thursday that their water supply was interrupted four days ago. The newspaper sent an inquiry to Dilijan Mayor Armen Santrosyan, in response to which he said: “First of all, the water supply was interrupted not four days ago, but only on February 4-5 due to the cold weather.”
The Mayor said that special groups have been set up in Dilijan to respond rapidly to complaints and help citizens unfreeze frozen pipes. Regarding detached houses, the Municipality is not able to serve several thousand houses, he said, adding that “they should do that on their own as the pipes froze in their own houses or gardens.”
Asked how a resident can unfreeze a frozen pipe on his own, the Mayor said: “Just as the Municipality does it.”