Զեմֆիրան դատի չի տա Էրնստին
Ռուս երգչուհի Զեմֆիրայի պաշտոնական ներկայացուցիչ Պավլո Շեվչուկը «Business FM»-ին հայտնել է, որ երգչուհին չի պատրաստվում դատի տալ ռուսական «Առաջին ալիքի» գլխավոր տնօրենին` «Ուզու՞մ ես» երգը Օլիմպիադայի բացման արարողության ժամանակ օգտագործելու համար: Գրում է bfm.ru-ն:
Միևնույն ժամանակ երգչուհին հայտնել է, որ իրավունք ունի իր դժգոհությունը հայտնել հեռուստաալիքի գործողությունների դեմ:
Հիշեցնենք, Զեմֆիրան իր դժգոհությունն էր հայտնել այն կապակցությամբ, որ «Առաջին ալիքը» Սոչի 2014 օլիպիական խաղերի բացման ժամանակ օգտագործել էր իր` «Ուզու՞մ ես» երգի ռեմիքս տարբերակը:
Դրանից հետո Կոնստանտին Էրնստը հայտարարել էր, որ կարող է ներկայացնել պատասխան հայց այն մասին, որ երգչուհին 5-7 տարի առաջ խախտել էր REAL Records-ի հետ պայմանագրի կանոնները: Նա նշել էր, որ երգչուհին խայտառակում է իրեն` նման մանր արարքով:

«Опозорившаяся своей мелочностью» Земфира не собирается подавать в суд на «Первый канал»
Известная российская певица Земфира не намерена подавать в суд на генерального директора «Первого канала» Константина Эрнста за использование ее песни «Хочешь» во время трансляции открытия Олимпиады. Соответствующее заявление, как передает Business FM, сделал официальный представитель артистки Павло Шевчук.
Напомним, поводом для возмущения певицы послужило то, что «Первый канал» во время трансляции церемонии открытия Зимних Олимпийских игр в Сочи использовал ремикс на ее песню «Хочешь». После этого К.Эрнст заявил, что может подать ответный иск в связи с тем, что 5-7 лет назад Земфира нарушила условия контракта с компанией REAL Records, подчеркнув, что певица позорит себя своей мелочностью.