Անի Գևորգյանին կանչել են ոստիկանություն
«Չորրորդ իշխանություն» թերթի լրագրող Անի Գևորգյանն այսօր հրավիրվել է ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչություն և հատուկ քննչական ծառայություն՝ փետրվարի 12-ին տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ նշանակված ծառայողական քննության շրջանակներում պարզաբանումներ տալու:
Ինչպես հայտնի է, փետրվարի 12-ին ՀԱԿ մարտի 1-ին կայանալիք հանրահավաքի մասին ակցիայի ժամանակ միջադեպ էր գրանցվել ՀԱԿ-ի երիտասարդների ու երիտհանրապետականների միջև: Միջադեպի հետևանքով բերման ենթարկվածների թվում էր նաև լրագրող Անի Գևորգյանը, ով հայտարարել է, թե իրենից փորձել էին խլել տեսախցիկը:

«Чорорд ишханутюн»: Ани Геворкян пригласили в Специальную следственную группу
Журналистку газеты «Чорорд ишханутюн» Ани Геворкян сегодня пригласили в управление внутренней безопасности полиции и Специальную следственную службу для дачи показаний в рамках служебного расследования по инциденту 12 февраля.
Напомним, что 12 февраля произошел инцидент между представителями молодежных союзов Республиканской партии Армении и «Армянского национального конгресса», которые расклеивали листовки, информируя о намечающемся 1 марта митинге АНК. В дальнейшем среди подвергнутых приводу в полицию оказалась и Ани Геворкян, которая заявила, что полицейский ударил ее и пытался отобрать фотоаппарат.