Երևանի փոխքաղաքապետը ՝ Թատերականի ռեկտոր
Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի ռեկտոր Արմեն Մազմանյանի մահից հետո ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանի հրամանով ռեկտորի պարտականությունները դրվեցին ինստիտուտի ընդհանուր հարցերով և ֆինանսատնտեսական գծով պրոռեկտոր Հովիկ Մինասյանի վրա՝ մինչև ԿԳ նախարարության կողմից բաց մրցույթի անցկացումը:
Այս օրերին, սակայն, շրջանառվում են հնարավոր թեկնածուների անուններ՝ Արմեն Էլբակյան, Հակոբ Ղազանչյան, Ռուբեն Բաբայան և այլք:
Սակայն, «Ժամանակ»-ի հավաստի տեղեկություններով՝ ընտրությունը կանգ է առել Երևանի փոխքաղաքապետ Արամ Սուքիասյանի վրա, ով ժամանակին եղել է ինստիտուտի պրոռեկտորը:

Zhamanak: Yerevan deputy mayor to become rector of Theatre Institute?
Following the death of rector of Yerevan State Institute of Theatre and Cinema Armen Mazmanyan, by an order of Armenian Education Minister Armen Ashotyan, prorector Hovik Minasyan was appointed to serve as acting rector until the Ministry holds open competition to fill the vacancy, Zhamanak writes.
According to the newspaper, several names are mentioned as likely candidates: Armen Elbakyan, Hakob Ghazanchyan, Ruben Babayan and some others.
However, the newspaper writes citing reliable sources, Yerevan deputy mayor Aram Sukiasyan, who formerly was the prorector of the Institute, has been chosen for the position.