Խաչատրյանի անվան եռյակը` 15 տարի բեմում
Արամ Խաչատրյան համերգասրահում մարտի 3-ին տեղի կունենա Խաչատրյանի անվան եռյակի և Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի համատեղ համերգը` նվիրված Խաչատրյանի անվան եռյակի տասնհինգ ամյակին, հայտնում են Պետական երիտասարդական նվագախմբի մամուլի ծառայությունից:
Իր գործունեության 15 տարիների ընթացքում Խաչատրյանի անվան եռյակը առաջին անգամ միևնույն բեմում հանդես կգա նվագախմբի հետ:
Եռյակը հիմնադրվել է 1999թ-ին` որպես «Արսիկա»: 2006թ-ից այն հանդես է գալիս հետևյալ կազմով` Արմինե Գրիգորյան (դաշնամուր), Կարեն Շահգալդյան (ջութակ), Կարեն Քոչարյան (թավջութակ): 2008թ-ից եռյակը կրում է հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի անունը:
Համերգի ընթացքում կհնչեն Լյուդվիգ վան Բեթհովենի Եռակի կոնցերտը և Պյոտր Իլյիչ Չայկովսկու աշխարհահռչակ «Կարապի լիճը» սյուիտը:

3 марта в 19:00 в концертном зале Арама Хачатуряна Государственный молодежный оркестр Армении (художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян) выступит совместно с трио им. Арама Хачатуряна. Концерт приурочен к 15-летнему юбилею творческой деятельности трио.
В течение концерта аудитории будут представлены Тройной концерт Людвига ван Бетховена и всемирно известное произведение Петра Ильича Чайковского «Лебединое озеро».
Особо примечательно то, что за все годы своей деятельности трио им. Арама Хачатуряна впервые выступит совместно с оркестром.
Трио имени Хачатуряна было создано в 1999 году под названием трио Arsika. С 2006 года коллектив выступает в следующем составе: Армине Григорян (фортепиано), Карен Шахгалдян (скрипка), Карен Кочарян (виолончель). В 2008 году ансамбль был переименован в трио имени выдающегося армянского композитора Арама Ильича Хачатуряна.