Խաչատրյանի անվան եռյակը` 15 տարի բեմում
Արամ Խաչատրյան համերգասրահում մարտի 3-ին տեղի կունենա Խաչատրյանի անվան եռյակի և Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի համատեղ համերգը` նվիրված Խաչատրյանի անվան եռյակի տասնհինգ ամյակին, հայտնում են Պետական երիտասարդական նվագախմբի մամուլի ծառայությունից:
Իր գործունեության 15 տարիների ընթացքում Խաչատրյանի անվան եռյակը առաջին անգամ միևնույն բեմում հանդես կգա նվագախմբի հետ:
Եռյակը հիմնադրվել է 1999թ-ին` որպես «Արսիկա»: 2006թ-ից այն հանդես է գալիս հետևյալ կազմով` Արմինե Գրիգորյան (դաշնամուր), Կարեն Շահգալդյան (ջութակ), Կարեն Քոչարյան (թավջութակ): 2008թ-ից եռյակը կրում է հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի անունը:
Համերգի ընթացքում կհնչեն Լյուդվիգ վան Բեթհովենի Եռակի կոնցերտը և Պյոտր Իլյիչ Չայկովսկու աշխարհահռչակ «Կարապի լիճը» սյուիտը:

On March 3, at 19:00, the State Youth Orchestra of Armenia (artistic director and principal conductor Sergey Smbatyan) will perform jointly with Khachaturian Trio. During the evening, a new concert program entitled “Khachaturian Trio. 15 years on stage” will be presented, the press service of State Youth Orchestra reports.
The audience will enjoy Triple Concerto by Ludwig van Beethoven and the world-famous composition by Pyotr Ilyich Tchaikovsky “Swan Lake.”
It is particularly noteworthy that for the first time in its history the Trio is going to perform with an orchestra.
Khachaturian trio was founded as trio “Arsika” in 1999. Since 2006, the members of the Trio are three established and highly regarded chamber musicians: Armine Grigoryan (piano), Karen Shahgaldyan (violin), Karen Kocharyan (cello). In 2008, the Trio took name of outstanding Armenian composer Aram Khachaturian.