Անցյալ տարի նոյեմբերի 5-ին Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած բախումներից ու պայթյուններից հետո կալանավորված, «Ցեղակրոն» կուսակցության առաջնորդ, հեղափոխական Շանթ Հարությունյանը «դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկից տեղափոխվել է «Վարդաշեն» ՔԿՀ: Այս մասին երեկ «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է վերջինիս կինը՝ Ռուզաննա Բադալյանը:
Նրա փոխանցմամբ, Շանթը փետրվարի 21-ին դիմում էր գրել՝ իրեն «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ տեղափոխելու համար, սակայն երեկ տեղափոխել են «Վարդաշեն» ՔԿՀ: Ռուզաննա Բադալյանը նշել է նաև, որ Շանթի առողջական վիճակը նորմալ է:

Tseghakron party leader Shant Harutyunyan arrested following the November 5, 2013 clashes between protesters and security forces in Yerevan was transferred to Vardashen prison from Convicts’ Hospital penal institution, the activist’s wife, Ruzanna Badalyan, told Haykakan Zhamanak yesterday.
Mrs Badalyan noted that on February 21 Harutyunyan filed an application requesting to transfer him to Yerevan-Kentron penal institution, but yesterday he was moved to Vardashen prison. She also said that Shant’s health condition is normal.