Ռուսաստան-Հայաստան հանդիպումից (2:0) հետո ՀՖՖ տեխնիկական տնօրեն Վարդան Մինասյանը, ով վերջին անգամ էր ղեկավարում թիմի խաղը, նշել է, որ ֆուտբոլիստները պատրաստ չէին այդ խաղին: Այս մասին հայտնում է «Սպորտ Էքսպրեսը»: Նա նաև վստահություն է հայտնել, որ Ֆաբիո Կապելլոյի սաներն աշխարհի առաջնությունում կկարողանան դուրս գալ խմբից:
«Այս փուլում գնահատականներ տալը շատ դժվար է: Ֆուտբոլիստները դեռ պատրաստ չեն,- ասել է Մինասյանը:- Լավ մարզավիճակում էր միայն Մխիթարյանը: Տղաներն աշխատեցին, սակայն առայժմ խաղային ռիթմի մեջ չեն մտել:
Ռուսաստանի հավաքականը բարձրակարգ ու շատ հավասարակշռված թիմ է և աշխարհի առաջնությունում կարող է դուրս գալ խմբից:

Вардан Минасян назвал причину замены Г. Мхитаряна на матче Армения-Россия
Технический директор Федерации футбола Армении Вардан Минасян, руководивший национальной командой в состоявшемся сегодня в Краснодаре товарищеском матче с Россией (0:2), отметил, что игроки были не готовы к этой встрече. Об этом сообщает «Спорт-Экспресс».
Согласно информации, также специалист выразил уверенность, что подопечные Фабио Капелло смогут выйти из группы на чемпионате мира-2014 в Бразилии.
– На этом этапе оценок давать сложно. Игроки пока не готовы, – сказал Минасян. – В форме только Мхитарян. Ребята старались, но пока в игровой ритм не вошли.
– Можете дать оценку силе сборной России?
– У вас очень классная команда со сбалансированной игрой. Учитывая вашу группу, вам по силам из нее выйти.