Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի գիտխորհդի այսօրվա արտահերթ նիստում ռեկտոր Արա Ավետիսյանը հայտարարել է, որ հրաժարականի դիմում է գրել: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցին տեղեկացրեց բուհի մամուլի խոսնակ Վերոնիկա Խորասանյանը:
Արա Ավետիսյանը նշել է, որ առկա անհամաձայնության մթնոլորտում չի ցանկանում շարունակել պաշտոնավարել, դիմում է ներկայացրել ԿԳ նախարարին: Մինչև ԿԳՆ համապատասխան որոշումը նա կշարունակի ղեկավարել համալսարանը:
ԿԳՆ լրատվության վարչության պետ Արթուր Բաղդասարյանն էլ Panorama.am-ին տեղեկացրեց, որ պատրաստվում է Արա Ավետիսյանի ազատման մասին ԿԳ նախարարի հրամանը, որը կհրապարակվի ստրորագրվելուց հետո:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր Արա Ավետիսյանի հրաժարականի մասին: Նշենք, որ համաձայն շրջանառվող լուրերի, Արա Ավետիսյանը լքում է պաշտոնը բուհում վերջերս վերստուգիչ հանձնաժողովի կատարված ուսումնասիրությունների պատճառով, որոնց արդյունքում ոչ նպատակային ծախսեր են հայտնաբերվել:
Բուհի ռեկտորը, սակայն, այսօր ասել է, որ իրենք անհամաձայնություն են ներկայացրել հանձնաժողովի ուսումնասիրությունների արդյունքների վերաբերյալ` չնշելով, թե ինչ բացահայտումների մասին է խոսքը:

В ходе состоявшегося сегодня внеочередного заседания ученого совета Государственного инженерного университета Армении ректор Ара Аветисян заявил, что он подал заявление об отставке. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщила пресс-секретарь вуза Вероника Хорасанян.
Ара Аветисян отметил, что в сложившейся атмосфере несогласия он не желает продолжать пребывать в должности и подал министру науки и образования заявление об отставке. До принятия соответствующего решения он продолжит руководить вузом.
Ранее Panorama.am сообщал, что согласно муссируемым сведениям, Ара Аветисян написал заявление из-за проведенных ревизионной комиссией исследований в вузе, в результате которых были выявлены случаи нецелевого расходования средств.
Ректор вуза, однако, сегодня подчеркнул, что они выразили несогласие с итогами исследований комиссии. При этом он отказался отмечать, о каких выявленных случаях идет речь.