Հայաստանի՝ ՄՄ-ին անդամակցելու թեմայով մասշտաբային տնտեսական համաժողով է կազմակերպվում
«Ժողովուրդ»-ը տեղեկացել է, որ բրյուսելյան ԵԺԿ գագաթաժողովից վերադարձած ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն արդեն իսկ ձեռնամուխ է եղել «Հայաստան-Մաքսային Միություն, հնարավորություններ և մարտահրավերներ» թեմայով ՀՀԿ երկրորդ տնտեսական համաժողովի կազմակերպմանն ու անցկացմանը։ Համաժողովը տեղի կունենա մարտի 29-ին։
Թերթի տեղեկությունների համաձայն՝ միջոցառումը բավականին մասշտաբային է լինելու, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, թե որքան սենյակներ և դահլիճներ են «պատվիրվել» Երևանի «Մարիոթ» հյուրանոցում: Նաև մեծ ծավալի նախապատրաստական աշխատանքներ են իրականացվել տեխնիկական մասնագետների, այդ թվում հեռուստատեսությունների կողմից:
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ հյուրեր են լինելու ոչ միայն Մաքսային Միության երկրներից, այլ նաև այլ պետություններից և միջազգային կազմակերպություններից։ Միջոցառմանը հրավիրվել են շուրջ 200 հյուրեր, այդ թվում՝ անկախ տնտեսագետներ, փորձագետներ, կուսակցական գործիչներ:

Zhoghovurd: Yerevan to host large-scale economic conference on CU accession
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan has started the preparations for the 2nd Economic Conference of RPA on “Armenia and the Customs Union: Opportunities and Challenges,” Zhoghovurd writes. The conference will take place on March 29 at the Yerevan Marriott Hotel. According to the newspaper, taking into account the number of rooms and halls booked at the hotel, it is going to be a large-scale event.
About 200 guests, including independent experts, economists and politicians from the Customs Union member countries and other states have been invited to the conference, the newspaper adds.