Ադրբեջանը դիվերսիոն գործողություններ է ձեռնարկել. 3 ադրբեջանցի սպանվել է, 6-ը` վիրավորվել
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, ապրիլի 7-ին ժամը 22.30-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Մարջանլու) ուղղությամբ հակառակորդի կողմից ձեռնարկվել է հերթական դիվերսիոն հետախուզական գործողություն: Այս մասին հաղորդում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի դիրքապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական գրոհայինների առաջխաղացումը` դիմել են հակազդիչ գործողությունների և նրանց հետ շպրտել իրենց ելման դիրքերը: Նահանջի ճանապարհին` պայթելով պաշտպանական հատվածում տեղադրված ականադաշտում` հակառակորդը տվել է 3 զոհ (որից մեկը` սպա) և 6 վիրավոր:
Ադրբեջանական գրոհայիններին դիմակայելու ընթացքում ղարաբաղյան կողմը կորուստներ չի ունեցել:
Միջադեպից հետո ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և շփման գծի ողջ երկարությամբ վերահսկում իրավիճակը:

Армия обороны НКР пресекла очередную диверсию ВС Азербайджана: противник понес потери 3 убитыми и 6 ранеными
Согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, 7 апреля, около 22:30 по ереванскому времени, на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в юго-восточном направлении (Марджанлу) ВС Азербайджана предприняли очередные диверсионно-разведывательные действия.
Как передает пресс-служба Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны вовремя заметили продвижение азербайджанских наступательных сил и предприняли ответные действия, отбросив противника на исходные позиции. В ходе отступления вследствие подрыва на минном поле в защитной зоне противник понес потери – 3 (в том числе 1 офицер) умерли, 6 ранены.
Армянская сторона в ходе отражения атаки потерь не понесла.
После данного инцидента передовые подразделения АО НКР продолжают уверенно исполнять поставленные перед ними боевые задачи и контролируют ситуацию вдоль всей линии соприкосновения.