«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ «ԱԺ ոչ իշխանական ուժերը կամ «հրաշալի քառյակ»-ն այսօր՝ ժամը 12.00-ին, խորհրդարանում կհանդիպի: 4 ուժերը որոշել են հստակեցնել անելիքները: Բանն այն է, որ նրանք տարբեր տեսակետներ են հայտնել իրենց հետագա գործողությունների մասով և անհասկանալի է՝ արդյոք 4 ուժերն ապրիլի 28-ին Ազատության հրապարակում հանրահավաք անելու են, թե ոչ:
«Առայժմ հստակ է միայն ՀԱԿ-ի դիրքորոշումը՝ իշխանափոխություն իրականացնելու վերաբերյալ: Իսկ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցությունը դեռևս լռում ու սպասում է ՀՀԿ-ին ներկայացրած իր 7 կետանոց պահանջի պատասխանին: Ինչ վերաբերում է ԲՀԿ-ին, ապա այնտեղ ևս անորոշ վիճակ է, միայն հեռավոր պնդումներ են հնչում՝ կոալիցիայի մաս չկազմելու մասին: Դե, «Ժառանգության» տեսակետը, ըստ խմբակցության քարտուղար Թևան Պողոսյանի՝ պարզ կլինի այսօրվա նիստի ժամանակ»:

«Жоховурд»: Четыре непровластные силы проведут встречу в парламенте
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что сегодня, в 12:00, четыре непровластные парламентские силы проведут встречу в Национальном Собрании Армении.
Как отмечает издание, дело в том, что они выразили разные точки зрения относительно своих дальнейших действий и непонятно, проведут ли 28 апреля четыре политические силы митинг на площади Свободы или нет.
«Пока ясна только позиция «Армянского национального конгресса» относительно смены власти. А вот парламентская фракция АРФ «Дашнакцутюн» пока молчит и ждет ответа РПА на свое требование из 7 пунктов. Что касается партии «Процветающая Армения», то здесь ситуация также неопределенная, пока озвучиваются лишь заявления о невступлении в коалицию. Позиция партии «Наследие», по словам секретаря фракции Тевана Погосяна, будет уточнена во время сегодняшнего заседания», - отмечает газета.