Տիգրան Սարգսյանը դեռ չի որոշել՝ որտեղ է մեկնելու դիվանագիտական աշխատանքի
Նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի՝ դիվանագիտական աշխատանքի անցնելու լուրը ՀՀԿ մամլո խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը հայտնել էր դեռևս ապրիլի 13-ին: Ըստ այդմ, Տ. Սարգսյանը նշանակվելու է Բելգիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան: Սակայն «Ժողովուրդ»-ի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ Տ. Սարգսյանն այժմ «փնտրտուքի» մեջ է։ Նա դեռևս վերջնական որոշում չունի, և զբաղված է Բրյուսելի ու Մոսկվայի միջև առավել բարենպաստ տարբերակի ընտրությամբ, որպեսզի չկրկնի վարչապետության ժամանակ թույլ տված սխալները, երբ հայտարարություններ էր անում, մեկ ԵՄ-ի, մեկ ՄՄ-ի օգտին:
Թերթի լավատեղյակ աղբյուրների փոխանցմամբ՝ նախկին վարչապետը, կարծես թե, հակված է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան աշխատելուն՝ հաշվի առնելով ՄՄ-ին անդամակցելու հեռանկարը։ Բացի այդ, հիշեցնենք, որ Սարգսյանը մտերիմ հարաբերություններ ունի ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ, ով վերջերս շնորհակալական նամակ էր հղել նրան։ Ի վերջո, Տ. Սարգսյանը ՌԴ-ում ապրել է ավելի քան 8 տարի:

Zhoghovurd: Tigran Sargsyan still undecided which country to choose for diplomatic work
RPA spokesman Edward Sharmazanov reported on April 13 that former Prime Minister Tigran Sargsyan will get a job of a diplomat. He said that Tigran Sargsyan will be appointed Ambassador of Armenia to Belgium. However, according to the reliable sources of Zhoghovurd newspaper, Tigran Sargsyan has not yet made a final decision and is choosing between Brussels and Moscow.
According to the newspaper’s sources, given the prospect of Armenia’s accession to the Customs Union, Tigran Sargsyan is inclined to choose Moscow. Besides, Sargsyan has friendly relations with Russian Prime Minister Dmitry Medvedev who recently sent a letter of gratitude to him. After all, Tigran Sargsyan has lived in Russia for more than 8 years, the newspaper notes.