«Ազգային Պատկերասրահ» միջազգային երաժշտական 10-րդ փառատոնը մեկնարկելու է մայիսի 7-ին
Մայիսի 7-ից հունիսի 3-ը Երևանում անցկացվելու է «Ազգային Պատկերասրահ» միջազգային երաժշտական 10-րդ փառատոնը: Այս մասին տեղեկացնում են փառատոնի մամուլի ծառայությունից:
Փառատոնի հանդիսավոր բացման արարողության ժամանակ հնչելու է Հենդելի, Վիվալդիի, Մոցարտի, Ռոսինիի ստեղծագործությունները: Համերգային ծրագիրը կներկայացնի Հայաստանի Պետական Կամերային Նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Վահան Մարտիրոսյան), դիրիժոր՝ Հարություն Արզումանյանի ղեկավարությամբ: Մենակատարն է լինելու մեցցո-սոպրանո Վարդուհի Խաչատրյանը (Շվեյցարիա):
Փառատոնն անցկացվում է ՀՀ Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ, գլխավոր գործընկերն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը:

The 10th National Gallery International Music Festival will be held in Yerevan from May 7 to June 3, the press service of the festival reports.
At the festival’s opening ceremony, the National Chamber Orchestra of Armenia will perform works by Handel, Vivaldi, Mozart and Rossini (artistic director and principal conductor Vahan Martirosyan, conductor Harutyun Arzumanyan). Mezzo-soprano Varduhi Khachatryan (Switzerland) will perform solo.
The festival is supported by Armenia’s Culture Ministry. VivaCell-MTS is the General Partner of the festival.