Սերգեյ Ֆուրսենկո. «Հայաստանը ներդրում է կատարում ապագայի համար»
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, այսօր ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոնում` ֆուտբոլի ակադեմիայում, տեղի ունեցավ ՀՖՖ 12-րդ տարեկան ժողովը: Միջոցառմանը ներկա էր նաև ՈՒԵՖԱ-ի գործկոմի անդամ, Ռուսաստանի ֆուտբոլային միության նախկին նախագահ Սերգեյ Ֆուրսենկոն:
«Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան շատ արագ է զարգանում: Վերջին 10 տարվա ընթացքում շատ լուրջ ծախսեր են կատարվել ենթակառուցվածքների բարելավման ուղղությամբ: Սա ներդրում է ապագայի համար: Դուք ունեք հիանալի ակադեմիա, գերազանց ենթակառուցվածքներ, որոնց կնախանձեին ՈՒԵՖԱ-ի անդամ շատ երկրների ֆեդերացիաներ: Այստեղ մարզվում են ազգային և տարբեր տարիքային հավաքականները, ինչպես նաև 800 երեխաներ, ովքեր կարող են խաղալ և հանգստանալ հիանալի պայմաններում: Ինչպես ՀՖՖ նախագահը, այնպես էլ գործադիր տնօրենը ջանք ու եռանդ չեն խնայել այսպիսի արդյունքի հասնելու համար: Այս ամենը, բնականաբար, գրավում է ՈՒԵՖԱ-ի ուշադրությունը, իսկ ՈՒԵՖԱ-ն էլ, իր հերթին, աջակցում է ակտիվ գործունեություն ծավալող ֆեդերացիաներին»- Ֆուրսենկոյի խոսքերը մեջբերել է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:

Экс-глава РФС Сергей Фурсенко отметил вызывающие зависть «прекрасные футбольные инфраструктуры» в Армении
18:06 17/05/2014
Сегодня в Техническом центре Федерации футбола Армении – Футбольной академии состоялось 12-е ежегодное собрание ФФА. На собрании присутствовал также член исполкома УЕФА, бывший президент Российского футбольного союза (РФС) Сергей Фурсенко.
После собрания Сергей Фурсенко дал короткое интервью официальному сайту ФФА, в ходе которого, в частности, отметил: «Федерация футбола Армении развивается очень быстро. За последние 10 лет потрачено очень много средств на улучшение инфраструктур. Это инвестиция на будущее. У вас прекрасная академия, отличные инфраструктуры, которым позавидовали бы некоторые федерации-члены УЕФА. Здесь тренируются национальная сборная, сборные разных возрастных категорий, а также 800 детей, которые могут играть и отдыхать здесь в прекрасных условиях. Как президент ФФА (Рубен Айрапетян. – Примеч. ред. Panorama.am), так и исполнительный директор ФФА приложили все усилия для достижения этой цели. Все это, естественно, привлекает внимание УЕФА, которая в свою очередь помогает Федерации футбола Армении».