Կառավարության ծրագիրը կներկայացվի ԱԺ վաղվա նիստում
Նոր ձևավորված կառավարության ծրագիրը կներկայացվի վաղը, մայիսի 20-ին կայանալիք Ազգային ժողովի նիստում: Այդ մասին այսօր ԱԺ-ում նիստի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Ես ցանկանում եմ հիշեցնել, որ մեր օրակարգում է նաև կառավարության նոր ծրագրի քննարկումը, և տեղեկացնել, որ կառավարության ծրագիրը խորհրդարանում կքննարկվի վաղվա նիստում», - հայտարարեց նա:
Նշենք, որ խորհրդարանն այս պահին քննարկում է ԿԲ նախագահի թեկնածուի նշանակման հարցը: ԿԲ նախագահի պաշտոնում ՀՀ նախագահի կողմից ներկայացվել է Արթուր Ջավադյանի թեկնածությունը:

Новое правительство Армении представит свою программу на завтрашнем заседании парламента
Новое правительство представит свою программу на предстоящем завтра, 20 мая, заседании Национального Собрания. Об этом на сегодняшнем заседании парламента заявил вице-спикер НС Армении Эдуард Шармазанов.
«Хотелось бы напомнить, что в повестку включено также обсуждение новой программы правительства, которая будет обсуждена на завтрашнем заседании парламента»,– отметил он.
Добавим, что на данный момент парламент обсуждает вопрос о назначении председателя Центрального банка . Президент Армении Серж Саргсян выдвинул на этот пост кандидатуру Артура Джавадяна.