Հայաստանի հավաքականը Շալանդի գլխավորությամբ սկսում է մարզական հավաքը
Մայիսի 27-ից հունիսի 6-ը Հայաստանի ազգային հավաքականը՝ Բեռնար Շալանդի գլխավորությամբ, 3 ընկերական հանդիպում կանցկացնի: Մայիսի 27-ին՝ Շվեյցարիայի Ժնև քաղաքի «Ֆոնտենետ» մարզադաշտում մեր ընտրանին կմրցի Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ազգային հավաքականի հետ, մայիսի 31-ին՝ Շվեյցարիայի Սիոն քաղաքի «Ստադ դը Տուրբիյոն» մարզադաշտում` Ալժիրի ազգային հավաքականի հետ, իսկ հունիսի 6-ին՝ Գերմանիայի Մայնց քաղաքի «Կոֆաս Արենա» մարզադաշտում տեղի կունենա Հայաստանի և Գերմանիայի ազգային հավաքականների հանդիպումը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը, այդ հանդիպումներին նախապատրաստվելու համար մայիսի 21-ից Հայաստանի ազգային հավաքականը՝ առաջին անգամ գլխավոր մարզիչ Բեռնար Շալանդի գլխավորությամբ, սկսում է մարզական հավաքը:
Մայիսի 21-ին՝ ժամը 17:30-ին, ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոնում՝ Ֆուտբոլի ակադեմիայում, տեղի կունենա Հայաստանի ազգային հավաքականի առաջին մարզումը, որը բաց կլինի միայն ԶԼՄ-ների հավատարմագրված ներկայացուցիչների համար:
Մարզումի ավարտից հետո ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչը և ազգային հավաքականի երեք ֆուտբոլիստներ 30 րոպե կհանդիպեն ԶԼՄ ներկայացուցիչների հետ ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոնի՝ ֆուտբոլի ակադեմիայի նիստերի դահլիճում:

Сборная Армении по футболу начинает сборы под руководством нового главного тренера Бернара Шаланда
Национальная сборная Армении по футболу под руководством нового тренера Бернара Шалланда проведет 3 товарищеских матча с 27 мая по 6 июня. Об этом сообщается на сайте Федерации футбола Армении (ФФА).
Согласно информации, 27 мая сборная Армении сыграет в швейцарской Женеве, на стадионе «Фонтенет», против сборной ОАЭ, 31 мая в швейцарском Сьоне, на стадионе «Стад де Турбийон», – против сборной Алжира и 6 июня, в немецком Майнце, на стадионе «Кофас Арена», – против сборной Германии. С 21 мая сборная Армении начинает подготовку к этим матчам.
Уже 21 мая, в 17:30 в Техническом центре ФФА/Футбольной академии, состоится первая тренировка сборной Армении, которая будет открыта только для аккредитованных журналистов.
После окончания тренировки главный тренер национальной сборной Бернар Шалланд и трое футболистов проведут 30-минутную пресс-конференцию с представителями СМИ в зале конференций Технического центра ФФА/Футбольной академии.