«Քաղաքական երկբևեռ դաշտը մեր երկրի ու տնտեսության զարգացման կարևորագույն նպատակն է»
««Հայաստանի Հանրապետական» կուսակցությունը նպաստելու է երկրում երկբևեռ քաղաքական դաշտի ձևավորմանը որպես քաղաքական զարգացման բնականոն ճանապարհ, որով անցել են աշխարհի գրեթե բոլոր զարգացած երկրները»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը:
Նա նշեց, որ իր կուսակցությունը  նպաստելու է քաղաքական համագործակցությանը, քանի որ կարևորում է քաղաքական բոլոր ուժերի հետ աշխատանքը:
«Քաղաքական երկբևեռ դաշտը մեր երկրի ու տնտեսության զարգացման կարևորագույն նպատակն է»,- ասաց ՀՀԿ-ական գործիչը:
Կառավարության ծրագրի մասին խոսելիս, պատգամավորն ասաց, որ դրանում նշված տնտեսական ցուցանիշները նորմալ աշխատանքային պայմաններում իրագործելի են. «Ամեն ինչ անելու ենք իրականացնելու համար այդ ծրագիրը»:

Гагик Меликян назвал важнейшую цель в деле развития экономики Армении
Правящая Республиканская партия Армении (РПА) будет способствовать формированию двухполюсного политического поля в стране как естественного пути политического развития, по которому проходили почти все развитые государства мира. Об этом на встрече с журналистами заявил секретарь парламентской фракции Республиканской партии Армении Гагик Меликян.
Он отметил, что РПА будет способствовать политическому сотрудничеству, поскольку придает важность работе со всеми политическими силами.
«Двухполюсное политическое поле – важнейшая цель в деле развития нашей страны и экономики», – заявил Гагик Меликян.
Коснувшись программы развития правительства, депутат подчеркнул, что отмеченные в ней экономические показатели реализуемы в нормальных рабочих условиях. «Мы сделаем все возможное для того, чтобы осуществить эту программу», – резюмировал Гагик Меликян