ԼՂՀ նախագահը հաջողված է համարել Դիլիջանի միջազգային դպրոցի մոդելը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է «UWC Դիլիջան» միջազգային դպրոցի մի խումբ ներկայացուցիչների` հաստատության հիմնադիր անդամ, հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Վերոնիկա Զոնաբենդի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի հանրապետության տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում կրթության ոլորտում պիլոտային մի շարք ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Արցախի ղեկավարը հաջողված է համարել Դիլիջանի միջազգային դպրոցի մոդելը նոր ժամանակակից մեթոդների կիրառման տեսանկյունից` ընդգծելով այդ փորձի օգտագործման պահանջվածությունն Արցախում:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԼՂՀ կրթության և գիտության նախարար Սլավա Ասրյանը, մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը:

Президент Б. Саакян заявил о востребованности успешной модели международной школы Дилижана в НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня группу представителей международной школы «UWC Дилижан» во главе с учредительным членом заведения, председателем Совета попечителей Вероникой Зонабенд. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, на встрече были обсуждены вопросы, связанные с осуществлением ряда пилотных программ в сфере образования НКР.
Б. Саакян назвал успешной модель международной школы Дилижана с точки зрения применения новых современных методов, подчеркнув востребованность использования данного опыта в Арцахе.
Во встрече приняли участие министр образования и науки НКР Слава Асрян, министр культуры и по вопросам молодежи НКР Нарине Агабалян