Վահան Հովհաննիսյանի առողջական վիճակը վատացել է. «Հայկական ժամանակ»
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, կտրուկ վատացել է Գերմանիայում ՀՀ դեսպան, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, դաշնակցական Վահան Հովհաննիսյանի առողջական վիճակը: Ներկայումս նա գտնվում է Գերմանիայի հիվանդանոցներից մեկում:
Թերթի դիվանագիտական աղբյուրները հայտնում են, որ Հովհաննիսյանի առողջական վիճակը վատացել է վիրահատությունից անմիջապես հետո: Պատկան մարմինները, սակայն, չեն շտապում պաշտոնապես հաստատել տեղեկությունը:
Երեկ, երբ թերթի թղթակիցը զանգահարել է Գերմանիայում Հայաստանի դեսպանատուն, նրան տեղեկացրել են, թե դեսպանի հետ հնարավոր չէ խոսել, նա տեղում չէ և ևս մեկ շաբաթ էլ տեղում չի լինելու, և նրան փոխարինում է գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Աշոտ Սմբատյանը:

«Айкакан жаманак»: Ухудшилось состояние здоровья посла Армении в Германии
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что резко ухудшилось состояние здоровья посла Армении в Германии, бывшего депутата парламента, члена партии «Дашнакцутюн» Ваана Ованнисяна. В настоящее время он находится в одной из больниц Германии.
Дипломатические источники издания сообщают, что состояние здоровья В.Ованнисяна ухудшилось сразу после операции. Официальные органы пока не подтверждают эту информацию.
Вчера корреспондент газеты позвонил в посольство в Германии, где сообщили, что с послом невозможно поговорить, еще неделю его не будет, и обязанности посла выполняет временный поверенный в делах Армении в Германии Ашот Смбатян.