«Րաֆֆի Հովհաննիսյանը որպես առաջնորդ եղել է, կա և մնալու է». «Ժառանգության» համագումարին ընդառաջ
«Րաֆֆի Հովհաննիսյանը որպես առաջնորդ եղել է, կա և մնալու է: Որևէ փոփոխություն այդ առումով չի լինելու»,- Panorama.am-ին ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը` մեկնաբանելով մամուլում տևական ժամանակ շրջանառվող լուրերն այն մասին, որ կայանալիք համագումարում կուսակցությունը նոր նախագահ կընտրի , բայց դա կլինի ոչ Ր.Հովհաննիսյանը:
Միևնույն ժամանակ Ա.Մարտիրոսյանը նշեց, որ այս պահին նախագահի փոփոխության խնդիր չկա:
Ինչ վերաբերում է լուրերին, թե համագումարից հետո, կուսակցությունում այլևս չենք տեսնի շատ հին «ժառանգականների», մեր զրուցակիցը նշեց. «Ես կարծում եմ հակառակը` ամենահին անդամները կլինեն վարչության անդամներ, բայց կլինեն նաև երիտասարդներ: Ուստիև «հնության» փոփոխություն չեմ ակնկալում, ավելին` վարչությունում կլինեն մարդիկ, որոնք «Ժառանգության» ակունքներում են կանգնած եղել»:
Նա նաև ավելացրեց, որ կուսակցության հերթական համագումարը, որը կկայանա հունիսի 28-ին, անխոսք կփարատի բոլոր այդ մտավախությունները:
Ինչ վերաբերում է Ստյոպա Սաֆարյանին, ով արդեն հայտարարել է, որ չի լինելու կուսակցության նոր վարչության կազմում, Ա. Մարտիրոսյանը նշեց, որ Ս. Սաֆարյանը իր այդ որոշումը հիմնավորել և բացատրել է, որին ավելացնելու ոչինչ չունի:

Раффи Ованнисян был, остается и будет лидером партии «Наследие». Интервью с Арменом Мартиросяном
Раффи Ованнисян был, остается и будет лидером партии «Наследие», каких-либо изменений в этом плане не будет. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявил зампредседателя армянской оппозиционной партии Армен Мартиросян, комментируя муссируемые в СМИ слухи о том, что на предстоящем съезде партия «Наследие» выберет нового председателя.
По словам Армена Мартиросяна, на данный момент не стоит задачи смены председателя партии.
Что же касается муссируемых слухов о том, что после предстоящего съезда «Наследия» ряды партии покинут многие старожилы, А.Мартиросян сказал: «Я считаю наоборот: старожилы партии войдут в состав правления партии, но будут и молодые. В правлении партии будут люди, стоящие у истоков партии „Наследие”».
А.Мартиросян добавил, что предстоящий 28 июня очередной съезд партии «Наследие» развеет все эти опасения.
Обратившись к заявлению Степана Сафаряна о том, что он не войдет в новый состав правления партии «Наследие», А.Мартиросян сказал, что С.Сафарян обосновал свое решение, и ему к сказанному добавить нечего.
При этом зампредседателя «Наследия» исключил возможность того, что Степан Сафарян покинет партию. «Подобной проблемы нет», – сказал он.