«Թող սպասեն մինչև հաջորդ ընտրությունները». Շարմազանովը՝ քառյակին. «168 Ժամ»
Երբ ոչ իշխանական ուժերից բաղկացած «Հրաշալի քառյակը» հրապարակեց իր 12 կետից կազմված հայտարարությունը, ՀՀԿ վերնախավի ներկայացուցիչների արձագանքը բավականին դրական էր: Նրանք համարում էին, որ քառյակի վարքագիծը դարձել է ավել կառուցողական, քանի որ հրաժարականների փոխարեն՝ քառյակը փորձում է տնտեսական և իրավական բարեփոխումներ կատարելու առաջարկներ ներկայացնել իշխանությանը: Սակայն կարճ ժամանակ անց ՀՀԿ-ականների դիրքորոշման մեջ կտրուկ փոփոխություն տեղի ունեցավ, և նրանք, ըստ էության, հայտարարեցին, որ մերժում են քառյակի հետ համագործակցության որևէ հնարավորություն:
«Եթե քառյակն ուզում է ծրագիր իրականացնել, որևէ խնդիր չկա, թող սպասի մինչև հաջորդ ընտրությունները, եթե բարով-խերով հաջողության կհասնեն, այդ ժամանակ 12 կետ չէ, թող 120 կետ իրականացնեն»,-«168 Ժամ»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:

«168 часов»: Шармазанов советует «четверке» подождать до следующих выборов
Когда некоалиционная четверка фракций парламента Армении обнародовала заявление-требование к властям республики из 12 пунктов, представители верхушки Республиканской партии отреагировали достаточно положительно. Они считали, что поведение «четверки» стало более конструктивным, поскольку вместо требований об отставках она пытается предложить власти провести экономические и правовые реформы. Однако, спустя короткое время, позиция республиканцев резко изменилась, и они, по сути, заявили, что отвергают любую возможность сотрудничества с «четверкой».
«Если «четверка» желает реализовать программу, то должна подождать до следующих выборов. Если они достигнут успеха, то могут реализовать не 12, а хоть 120 пунктов», - заявил корреспонденту газеты «168 часов» вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.