Հանրապետության տարածքում՝ հունիսի 20-ին առավելապես հյուսիսային շրջաններում, 22-24-ին շրջանների զգալի մասում, գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ, 21-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ, հայտնում են ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:
Քամին հարավ-արևմտյան` 5-10 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում ` 18-23 մ/վրկ:
Օդի ջերմաստիճանը 20-21-ին կբարձրանա 2-4 աստիճանով, այնուհետև աստիճանաբար նույնքան կնվազի:
Երևանում՝ հունիսի 20-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 22-24-ին գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ:

На территории Армении в ближайшие дни ожидаются дожди и грозы
На территории Армении, 20 июня преимущественно в северных областях республики, а 22-24 июня – в большинстве областей, в первой половине ночи и в вечернее время суток ожидаются кратковременные дожди и грозы, в некоторых местностях возможен град. Об этом сообщает гидрометеорологическая служба МЧС РА.
Согласно информации, 21 июня ожидается погода преимущественно без осадков.
Ветер будет юго-западным, 5-10 м/с, во время грозы порывы ветра могут достигнуть силы в 18-23 м/с.
Температура воздуха 20-21 июня повысится на 2-4 градуса, затем столбик термометра постепенно зафиксирует понижение на столько же градусов.
В Ереване 20-21 июня ожидается погода без осадков. 22-24 июня в первой половине ночи и в вечернее время суток в столице возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы сила ветров достигнет 15-20 м/с.