Հանրապետության տարածքում՝ հունիսի 20-ին առավելապես հյուսիսային շրջաններում, 22-24-ին շրջանների զգալի մասում, գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ, 21-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ, հայտնում են ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:
Քամին հարավ-արևմտյան` 5-10 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում ` 18-23 մ/վրկ:
Օդի ջերմաստիճանը 20-21-ին կբարձրանա 2-4 աստիճանով, այնուհետև աստիճանաբար նույնքան կնվազի:
Երևանում՝ հունիսի 20-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 22-24-ին գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ:

Scattered showers expected in Armenia
Scattered showers and thunderstorms are expected in northern regions of Armenia on June 20 and in most regions on June 22-24, in the evening and at night. Hail is possible in some areas. Precipitation is not expected on June 21.
Southwest winds will be around 5-10 meters per second and will reach 18-23 meters per second during the thunderstorm.
Temperatures will rise by 2-4 degrees on June 20-21 and will decline just as much in the next few days, according to the Hydrometeorology and Monitoring State Service of the Armenian Emergency Ministry.