Տավուշի մարզի Մովսես գյուղն ադրբեջանական դիրքերից այսօր առավոտյան ժամը 10:00-10:30-ից գնդակոծվել է: Մովսեսի համայնքապետ Արարատ Ավալյանը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց, որ գյուղի վրա կրակ են բացել Մովսես-Այգեպար ճանապարհը գնդակոծելուց հետո:
«Կրակել էին ճանապարհին` մեքենային վրա, չէր կպել: Ճանապարհը փակեցինք, գյուղի վրա կրակահերթ բացեցին»,- ասաց նա:
Գյուղապետը հավելեց, որ, բարեբախտաբար, մարդիկ չեն տուժել. «Առանձնապես վնաս չունենք, պատերին է կպել մի քանի գնդակ, գյուղապետարանի շենքի պատին, եկեղեցու հրապարակում է խփել, այնտեղից գնացել դպրոցի պատուհանի փայտյա կառուցատարի մեջ մտել: Փամփուշտը հանել ենք»:

ВС Азербайджана открыли огонь в направлении приграничного села Мовсес в Армении: обстреляна также школа
Сегодня утром, в период с 10:00 по 10:30, с азербайджанских позиций было обстреляно приграничное село Мовсес Тавушской области Армении. Как сообщил Panorama.am глава местной общины Арарат Авалян, огонь в направлении населенного пункта открыли после того, как обстреляли автодорогу Мовсес-Айгепар.
«Стреляли в направлении автотрассы, по машинам, но не попали. Дорогу мы закрыли, они открыли огонь по селу», – отметил он.
Староста также сообщил, что, к счастью, пострадавших нет, но пули попали даже в здание сельской администрации и в рамку окна местной школы, под прицелом оказался также двор церкви. По его словам, пули вынули и теперь они у них на руках.