Գանայի հավաքականի ֆուտբոլիստները սպառնում են բոյկոտել Պորտուգալիայի ընտրանու հետ հանդիպումը
Գանայի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստները սպառնացել են բոյկոտել Պորտուգալիայի ընտրանու հետ աշխարհի առաջնության խմբային փուլի 3-րդ տուրի հանդիպումը: Այս մասին հայտնում են գանական ԶԼՄ-ները:
Ֆուտբոլիստները Գանայի ֆեդերացիայից պահանջում են վճարել 3 մլն դոլար կազմող պարգևավճարները: Վերջինիս ներկայացուցիչները խոստացել են հարցը լուծել պորտուգալացիների հետ հանդիպումից հետո, որը կկայանա հունիսի 26-ին:
Առաջին երկու տուրում գանացիները 1:2 հաշվով զիջել են ամերիկացիներին ու 2:2 հաշվով ոչ-ոքի արձանագրել Գերմանիայի ընտրանու հետ խաղում: Խմբից դուրս գալու համար նրանք պետք է առավելության հասնեն պորտուգալացիների նկատմամբ և սպասեն, որ Գերմանիայի ազգային թիմը խոշոր հաշվով կհաղթի ԱՄՆ-ի հավաքականին:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ ՖԻՖԱ-ն հետաքննություն է սկսել Գանայի հավաքականի նկատմամբ, որը մեղադրվում է պայմանավորված խաղերին մասնակցության մեջ:

Мундиаль-2014: футболисты сборной Ганы пригрозили бойкотировать матч с Португалией
Футболисты сборной Ганы могли не выйти на заключительный матч группового турнира чемпионата мира-2014 против Португалии из-за невыплаченных премиальных. Об этом сообщает «Интерфакс».
Игроки потребовали у футбольной ассоциации своей страны срочно выплатить премиальные в размере 3 млн. долларов.
В официальном заявлении руководство Футбольной ассоциации Ганы не стало отрицать факта волнений в национальной команде, однако пообещало решить этот вопрос после игры с португальцами, которая пройдет 26 июня.
На Мундиале-2014 Гана проиграла США (1:2) и сыграла вничью с Германией (2:2). У команды остаются теоретические шансы на выход из группы, однако для этого им нужно не только обыграть португальцев, но и надеяться, что американцы уступят Германии с более крупным счетом.