«Պոստ պահող տղերքը թագավոր տղերք են»,-սրանք ադրբեջանական դիվերսիոն խմբին հետ մղելիս զոհված կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանի խոսքերն են, ով այսօր կդառնար 20 տարեկան:
Արմենը, մինչ զորակոչվելը սովորում էր Մշակույթի պետական քոլեջի վերջին կուրսում և ծառայությունն ավարտելուց հետո պատրաստվում էր շարունակել ուսումը։ Աշխատում էր կահույքի արտադրամասում և զբաղվում էր քանդակագործությամբ:
Հայրենիքի սահմանների պաշտպանության գործում ցուցաբերած բացառիկ խիզախության, անձնական արիության, մասնագիտական բարձր պատրաստվածության, ցուցաբերած անձնվիրության համար ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով Արմեն Հովհաննիսյանը հետմահու պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» Առաջին աստիճանի մեդալով:
Այս օրերին Արմեն Հովհաննիսյանը կզորացրվեր:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ժամը 23:50-ից մինչև 00:15-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Ջրաբերդ) և հարավարևելյան (Կորգան) ուղղություններում արձանագրվել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ներթափանցման միաժամանակյա փորձեր: Բռնկված փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդի կողմից ստացած հրազենային վիրավորումից՝ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքում իր առջև դրված մարտական խնդիրը արիաբար կատարելու ժամանակ զոհվել է կրտսեր սերժանտ Ա. Հովհաննիսյանը:

Junior sergeant Armen Hovhannisyan, who was killed while defending the Karabakh border on January 19, would have turned 20 today.
Before being called up for military service, Armen studied at Yerevan State College of Culture and was going to continue his studies after being demobilized. He worked at a furniture factory and was engaged in sculpture.
By a decree of Armenian President Serzh Sargsyan, Armen Hovhannisyan was posthumously awarded First Class Medal for Services to the Homeland.
Armen Hovhannisyan would be demobilized in these days if he were alive.
On January 19, from around 11:50 pm to 00:15 am, Azeri units tried to infiltrate Armenian positions in northeastern and southeastern sections of the contact line of Karabakh and Azeri troops. The frontline units of the NKR Defense Army fought back the incursion in both directions and threw back the enemy, causing considerable material and human losses. Junior sergeant Armen Hovhannisyan was killed by Azeri fire while performing his military duty at the northeastern military position.