Սպորտի նախարարը շնորհավորել է մարզական լրագրողներին
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը շնորհավորել է մարզական լրագրողներին մասնագիտական տոնի` մարզական լրագրողների միջազգային օրվա առթիվ:
«Հարգելի մարզական լրագրողներ, շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` մարզական լրագրողների միջազգային օրվա կապակցությամբ, մաղթում եմ բոլորիդ ստեղծագործական բեղմնավոր աշխատանք, մասնագիտական վերելքներ և, իհարկե, անձնական երջանկություն:
Ինչպես մարզաշխարհի հետ առնչվող յուրաքանչյուր անձ, այնպես էլ մենք բոլորս ունենք մի մեծ միասնական հետաքրքրություն. դա սպորտն է և ֆիզիկական կուլտուրան: Մենք միասնաբար մեր աշխատանքով ձգտում ենք անել հնարավոր ամեն ինչ այդ ոլորտի զարգացմանը նպաստելու համար, ես` որպես մեր երկրի գործադիր իշխանության անդամ, դուք` որպես չորրորդ իշխանությաններկայացուցիչներ:
Հարգելի բարեկամներ, մեկ անգամ ևս ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիդ և ակնկալում ձեր անաչառ վերաբերմունքը մարզաշխարհում կատարվող իրադարձությունները լուսաբանելու ժամանակ»,- նախարարի ուղերձը մեջբերել է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքը:

Министр спорта и по делам молодежи Армении поздравил спортивных журналистов с профессиональным праздником
Министр спорта и по делам молодежи Армении Габриел Казарян поздравил сотрудников спортивных СМИ с профессиональным праздником – Международным днем спортивного журналиста.
Отметим, Международный день спортивного журналиста (World Sports Journalists Day) отмечается во многих странах мира ежегодно 2 июля, начиная с 1995 года, по инициативе Международной ассоциации спортивной прессы.
Как сообщает пресс-служба министерства спорта и по делам молодежи Армении, Габриел Казарян пожелал всем спортивным журналистам плодотворной работы и профессиональных достижений.
«Уважаемые друзья, еще раз от всего сердца поздравляю вас и рассчитываю на ваше беспристрастное отношение при освещении происходящих в спортивном мире событий», – отметил он.