Ուշադրություն. Սպասվում է ամպրոպ և քամու ուժգնացում
Հուլիսի 2-3-ին առավելապես հյուսիսային շրջաններում, 4-6-ին շրջանների զգալի մասում գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Քամին հարավ-արևելյան` 5-10 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի:
Երևանում հուլիսի 2-3-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի հավանականություն: Հուլիսի 4-6-ին գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:

2-3 июля преимущественно в северных районах Армении, а 4-6 июля в большей части областей ночью и в вечернее время ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных районах возможен град. Ветер юго-восточный до 5-10 м/с, во время грозы возможно усиление ветра до 18-23 м/с. Об этом сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении.
В армянской столице Ереване 2-3 июля в вечерние часы возможны грозы, существует вероятность кратковременных дождей. 4-6 июля в первой половине ночи и в вечерние часы ожидаются кратковременные дожди и грозы, во время грозы порывы ветра достигнут силы в 15-20 м/с.