Տեղումներ չեն սպասվում, օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի
Հանրապետության տարածքում հուլիսի 16-18-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ: Հուլիսի 19-20-ին հյուսիսային շրջաններում երեկոյան ժամերին և գիշերվա առաջին կեսին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23 մ/վրկ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Քամին` հարավ-արևմտյան 5-10 մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի:
Երևանում հուլիսի 16-20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:

Precipitation is not expected in Armenia on July 16-18. Scattered showers and thunderstorms are expected in the northern regions on July 19-20, mostly in the evening and at night. Hail is possible in some areas. Winds may reach 18-23 meters per second. Southwest winds will be around 5-10 meters per second. Temperatures will not change noticeably.
Precipitation is not expected in Yerevan on July 16-20, according to the Hydrometeorology and Monitoring State Service of the Armenian Emergency Ministry.